| razadeluna a întrebat:

Daca va vede diriginta cu parul fara sa fie prins la spate, ce va zice? pe o colega de-a mea a trimis-o afara din clasa, sa si-l pieptene si sa vina inapoi cu el prins in coada

13 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

La noi nu e asa. Pot sa vin si vopsita in cap cu toate culorile si tot nu zice nimeni nimic. Nici daca vin cu vreo fusta scurta.

| Emmeii a răspuns:

Buna! La orele de dirigentie ne spune ca nu ne prindem parul pentru ea, ci pentru noi. Ne spune ca ne ies cosuri daca stam cu parul pe frunte. dar daca noi ne prindem bretonul diriga e ok.winking

| asdfghjklș a răspuns:

La noi comenteaza numai daca ne intra in ochi.Deci daca avem bretonul sau parul din fata prins nu zice nimic

| puffika a răspuns:

La noi nu e diriginta. e directoare.Comenteaza uneori dar nu ne face nimic.Profesorii nu au ce sa ne faca noi venim cum vrem la scoala.

| Ballet a răspuns:

Daca e mai scurt de umeri nu zice nimic, dar daca e mai lung nu ii place frustrated Vrea sa fie prins, bla bla bla laughing. Cine o asculta? rolling on the floor

| ahlrh a răspuns:

N-are dreptul sa faca asa ceva...(Diriginta ta) dupa mine zic, daca se tinea si ora (Lectie), i-a incalcat "dreptul la informatie".
Nu?

Daca ai observat una sau mai multe greseli gramaticale-mi cer scuze.
Daca acest raspuns iti pare a fii
Castigator/Necastigator, Inteligent/Supid, Folositor/Nefolositor sau pur si simplu
tea amuzat te rog puncteazal, daca tot ai facut efortul de a citii
(Va rog nu dati punctajele-n prostie)

| monica22 a răspuns:

Asa aveam eu o profa in liceu care daca vedea fetele cu parul desfacut le punea sa si`l prinda si daca nu aveam cu ce sa`mi leg parul, avea ea mereu in geanta elastice de par...eu cred ca era invidioasa pentru ca ea avea parul scurthee hee

| Libelle a răspuns:

E un el. dirginte
sincer...mereu ma vede asa.acum imi pun cordeluta ca mi-a crescut parul si sta naspa daca nu il indrept.
dar tot despletit e.cu spuma in el, frumos, aranjat.rareori din an in Paste mil prind cu clema sus.
si in viata lui nu a comentat nimic despre mine, ca sa aud si eu.asa ca...no problem.

p. s:diriga ta duce lipsa de o doaga

| iasmina0archie0fan a răspuns:

Si eu care credeam ca dira noastra e sevra/ dusa.

| EvangelineDS a răspuns:

Pai diriiga aia e proasta rau la cap funda pls?

| browneyes99 a răspuns:

Nimic... bine am parul doar pana la umeri. mi-l prind cu o clama si am terminat povesteaa.winkingdaca vrei sa faci su tu asa sa stii ca e o solutie buna! sau poti sa iti prinzi doua suvite la spate cand ai ora cu diriga iar pe urma il lasi desprins caci ceilalti profesori din cate vad eu nu au treaba cu asa cevawinking

Răspuns utilizator avertizat
| denisa_3178 a răspuns:

Mie nu`mi pasa ce zic profesorii despre par.haine.unghii. eu ma duc mereu cum vreau. daca directorul nu`mi spune nimic cand ma vede sa`mi zica o profesoara?(in cazul meu ) ...pai eu as zice sa ti`l prinzi cand ai ora cu ea si pe urma sa li`l lasi desfacut