| AmazingONEx a întrebat:

Dacă vreau să mă bronzez contează și cât de cald este,adică, dacă sunt de exemplu doar 20 de grade în loc de 30 mă pot bronza sau nu?
P. S căldura este un criteriu care să influențeze acest proces de bronzare?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Căldura este produsă de radiații electromagnetice din zona infraroșu. Dacă ele ar participa la procesul de bronzare, te-ai putea bronza la cuptor sau lîngă sobă.
De asemenea te poți bronza la munte iarna când mergi la ski și afară sunt minus 5 grade.

| AmazingONEx explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc frumos