| nojudgements a întrebat:

Daca vreau sa-mi pun unghii cu gel pe unghia mea, fara prelungire, unghia poate fi mica? Se vede urat pe unghia micuța?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde mult și de formatu unghiei. eu te sfătuiesc mai degrabă să-ți faci semipermanentă, se vede mult mai ok și natural și te și ajută să-ți crească unghiile. eu când mi-am făcut gel mereu trebuia să mi le taie că erau distruse, de când îmi pun semi am exclusiv doar unghiile mele și-s mult mai tari și rezistente, chiar destul de sănătoase. Înainte de gel și semi erau groaznice, 2-3 dintre ele mi se rupeau în permanență, de când îmi pun semi nu mai am problema asta. Recomand și e și mai ieftin decât la gel și mi se pare că rezistă la fel de bine, adică mă duc să le schimb când cresc prea mult și se văd urât crescute pe sub dar îs intacte, necioblite sau ceva.

| nojudgements explică (pentru Adry05):

Si eu m-am gândit la semi. Insa mi e frica sa nu se ciobeasca sau sa sara oja la scurt timp, daca fac treaba sau ceva

| alina2k18 a răspuns (pentru nojudgements):

Daca e aplicata corect si e de calitate nu sare. Evident si tu trebuie sa ai grija. Intretinerea la maxim 3-4 sapt daca vrei o manichiura ingrijita.

| Adry05 a răspuns (pentru nojudgements):

Nu am probleme de asemenea fel, ți-am zis. doar la o tipă am pățit asta. în rest am avut 2 manichiuriste pentru semi și la niciuna nu mi-a sărit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Iar unghia cu gel e mai rezistenta și creste fără să se rupă, așa că la fiecare întreținere unghiile vor fi din ce în ce mai mari, deci nu e o problema dacă te deranjează că sunt mici, cresc și la întreținere îi poți spune să ți le scurteze sau să le lase asa