| andreeaoana99 a întrebat:

Dau funda, incep cu asta pentru ca daca nu mentionezi, nu'ti raspunde nimeni la intrebare.
Vara aceasta am o nunta, si nu stiu cu ce sa ma imbrac. Deja oscilez intre doua tinute: o rochie pana la genunchi de culoare albastru inchis cu sclipici si o floare mare in partea stanga pe piept si cu breteluta doar intr'o parte sau o rochita verde putin mai scurta, fara bretele cu volane si incretita la piept, volanele incepand exact de sub bust.
Mie imi plac ambele tinute, care credeti ca este mai potrivita, sau daca nu e nici una descrieti o altfel de tinuta mai potrivita si va roog sa ma ajutati si cu machiajul. Daca imi spuneti tinuta, descrieti si ce fel de machiaj, bijuterii, pantofi se potrivesc. Va multumesc.
Nu uitati, dau Fuuuunda! :X:*

Răspuns Câştigător
| Esial a răspuns:

Daca esti blonda si ai un ten deschis, prin legea contrastului poti purta rochia albastra, bijuteriile sa conste in perle sau macar ceva cu pietre semipretioase, e bine daca poti imprumuta o camee naturala pentru eveniment.Coafura sa fie una conservatoare, clasica iar pantofii sa inspire eleganta si sobrietate sofisticata, pot fi si sandale cu cureluse ce urca pe picior.In celalalt caz daca esti bruneta si/sau ai ten mai inchis, rochia verde care e bine sa nu fie insotita de multe bijuterii doar chestii finute, din aur.O esarfa se potriveste excelent cu tinuta asta(de asta insist sa nu te aglomerezi cu prea multe bijuterii) si pantofi cu tocuri medii simpli vor fi suficienti sa te scoata in valoare.Cu machiajul e mult mai complicat pentru ca totul depinde de prea multi factori(nuanta tenului, culoarea ochilor, latimea fruntii, barbiei, forma sprancenelor si alte o mie de detalii)Alegea machiajului tine mai mult de gust decat de regul stricte.Cam asta-i tot, aceasta a fost opinia mea.Succes si intoarce cat mai multe priviri admirative! rate&vote

| andreeaoana99 explică (pentru Esial):

Multumesc pentru sugestii. Eu sunt blonda, un blod cenusiu ce bate spre saten deschis, deci cred ca voi urmarii primele sfaturi.

1 răspuns: