| OaKi12 a întrebat:

Dau funda: Salutare TPU! Ieri m-a pus o profesoara sa ma tund, aveam parul mare, 11 cm[sunt baiat], si m-am dus la frizerie astazi sa ma tund, i-am spus la frizerita sa imi ia jumate din par, mi-a aratat jumatate si m-a tuns de am mai ramas cu 2 cm, plus ca m-a tuns din foarfeca si a durat mult...As vrea sa imi creasca la loc, cat mai repede pentru ca imi e si rusine sa ies din casa. Ce tratamente pentru cresterea parului stit, cat mai rapide, bune si nu prea costisitoare. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| kiss a răspuns:

O sa iti creasca foarte repede, cred ca in 2 saptamani o sa il ai exact cum ti-ai dorit.
am patit-o si eu, m am dus sa mi iau varfurile si mi a luat jumatate din par plus un breton de vre o 4 cm si s fata nici nu puteam sa ies din casa cu bretonu' alalaughing puteam sa mi prind un mot in frunte. unele frizerite nu stiu cand sa se opreasca, scapa la foarfeca si tund tot.
baietilor le creste parul mult mai repede pentru ca se tund des, nu gasesti nici un tratament care sa faca minuni peste noapte. sad sry
poti incerca cu ulei de ricin, inainte sa iti speli parul il dai cu ulei de ricin si stai asa o ora, 2 apoi speli, asta faci de vreo 2 ori pe saptamana. in general ajuta daca l folosesti pe termen lung, ideea e ca trebuie sa ai rabdare, nici nu o sa iti dai seama cat de repede a crescut cu sau fara ulei de ricin. bafta.

5 răspunsuri:
| OaKi12 explică:

@Axanna Problema nu este cine ma iubeste cine nu =] nu imi pasa de asta, dar imi formasem si tic, cand bate vantul sa dau din cap sa nu imi intre parul in ochi, sa dau din cap cand imi e cald, sa ma racoresc, etc =] Orcum multumesc tuturor, acum stau sa ma gandesc cui sa dau funda.

| LavricAlexandra a răspuns:

Pai cauta la farmacie ser pentru cresterea parului

| Axanna a răspuns:

@kiss depinde de organism. Eu de exemplu trebuie sa ma rog de el sa creasca.

Uleiul de ricin este ok. Il iei din orice farmacie.

Si lasa nu iti mai fa atatea griji. Cine te iubeste, te iubeste asa cum esti.

| Axanna a răspuns:

laughing aia e buba de fapt... na lasa-l va creste el de la sine si nici nu iti vei da seama cand a crescut. Nu te mai gandi la asta si va fi ok.
Eu foloseam si un ser de la gerovital pe baza de petrol. ceva cu petrolum nu mai tin minte cum si combinata cu ulei de ricin, am fost multumita de rezultate.
Oricum cel mai bine intreaba la farmacie.

| Florishel a răspuns:

Poti incerca ulei de rici