| Sfinnx a întrebat:

De cand am inceput sa ma epilez cu crema depilatorie in zona intima, ma mananca si ustura putin si se inroseste.Ce sa fac? Care credeti ca sunt cauzele?
PS: n-am intretiut relatii sexuale si fac dus in fiecare seara.Probabil am pielea mai sensibila, nu? La voi ce efecte are?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se numește alergie. Nu mai folosi acea cremă, schimbă metoda de epilat.
De cerară nu ai auzit?
Pa, pa.

| Sfinnx explică (pentru Legiuitoarea):

Nu folosesc ceara! iar cu lama nu ma epilez decat dupa ce ma dau cu crema depilatorie si mai raman firicele mici.Altfel in zona intima cu lama, nicidecum.

| coolboy22 a răspuns:

Iritatie, schimba crema cu alta si daca tot la fel se intampla nu mai folosi niciodata.

| Samantha234 a răspuns:

Nu mai folosi crema in acea zona. Esti alergica la ea. Iti recomand sa incerci benzile depilatoare sau sa mergi la un specialist sa iti indeparteze parul.