| anonim_4396 a întrebat:

De ce aproape toate celebritățiile au dinții albi și perfecți?
Își fac implant dentar, adică își scot dinții autentici și își pun alții sau doar îi îndreaptă cu aparat dentar, fațetare dentară sau doar albire?
Care e procedura principală?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Fatete sau implanturi daca au dinti stricati, dintii naturali nu au cum sa arate asa niciodata.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aliaj lipit de dinti material ceramic

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-si mai scoate nimeni dintii, ci aplica fatete de portelan alb, de aceea arata la exterior asa de albi si perfecti.
Albire din paacte, sepoate realiza numai pe dintii tai naturali si numai foarte putin, mai deschisi, deact dintii naturali.
Implantul este foarte durerors si foarte scump, ca atare nu-i nimeni nebun sa-si scoata toti dintii din gura si apoi sa-i replanteze cu ceva fals si dureros.

| Frank51 a răspuns:

Cât de neinspirată poate fi această întrebare, de ce și-ar scoate cineva dinții sănătoși când există atâtea alternative...

| Sekim a răspuns:

Exista 2 variante in cazul asta. Dinți de zirconiu sau fațete. In ambele cazuri dinții sunt perfecti, însă sunt proceduri diferite și cu siguranță și prețuri diferite.

| anonim_4396 explică (pentru Sekim):

Și dinții din zirconiu sau ceramică se mai spală cu pastă de dinți?
Dacă nu, atunci cu ce?

| Sekim a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca se spala dar nu din aceleasi motive pentru care se spala dintii naturali.