| PCD a întrebat:

De ce barbatii se ingrasa altfel decat femeile?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca testosteronul, hormonul masculinitatii, comanda depunerea grasimii mai mult pe burta decat pe fund si solduri, iar estrogenul, hormonul feminitatii, exact invers. Acesta este un caracter sexual secundar, care diferentiaza femeile de barbati.

mlm
| mlm a răspuns:

Ptr ca le prieste tot ceea ce ai inconjoarawinking

| alexa a răspuns:

Depinde de organismul fiekruia
iti dai seama k depinde de la femeie la femeie, ce sa mai zic de la barbat la femeie.
iar voi barbatii aveti o alta constitutie...noi suntem late in solduri voi lati in umeri etc
am dat doar niste exemple...
voi puneti mai mult pe abdomen noi pe soduri...asta e
si sunt si multi factori care la fel depind foarte mult de ingrasare... spre ex stresul, lipsa somnului, etc

| Jonsdottir a răspuns:

Pentru ca horminii unei femei sunt diferiti de cei a unui barbat

| valsulnorilor a răspuns:

Pentru ca sunt mai inteligenti.Barbatii nu se ingrasa ei isi fac implant.
La barbati implantul e gratis si e situat in jurul burtii iar la femei prin toate locurile si costa cat casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Au metabolismul diferit față de femei - mai exact este mai accelerat.
Femeile iau forme în partea inferioară (coapse, fese, șolduri, burtică) iar bărbații iau forme în partea superioară (burtă, brațe, spate, ceafă).
Pa, pa.