| Psihiatra a întrebat:

De ce credeti ca e necesar ca femeile(fetele) sa se aranjeze mereu, sa se machieze, epileze etc, iar barbatii sa nu se ingrijeasca la fel? Dc noi trebuie mereu sa aratam impecabil? Si dc daca o fata(femeie) nu e aranjata corespunzator, imediat vine de la cineva vorba:nu arata decent, nu arata bine, nu se vede cum arata? si altele?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai pardon, și bărbații se îngrijesc (într-un număr mult mai mic comparativ cu femeile, e adevărat).
Sunt lucruri tipic feminine dar și bărbații le au pe ale lor.
Nu fac discriminare, cine știe să se respecte să respectă, fie femeie fie bărbat.
Pa, pa.

| alexandra_8659 a răspuns:

Ba dimpotriva! Cred ca in ultima vreme baietii isi acorda mai multa atentie decat de obicei. Uita-te in jur. Lucrurile nu stau chiar asa cum le vezi tu. happy

| Zenithf a răspuns:

Cand este vorba de o fata vei vedea intotdeauna, critica cea mai apriga de care are parte este din partea altor fete. Baietii (marea majoritate) nu se framanta asa de mult cu aceste probleme. Si noi ne ingrijim, da' nu exageram cu asta asa cum faceti voi. laughing

| daηă a răspuns:

Pai
asa sunt baietii
nai ce sa le faci oh go on (unora ca unii...nu sunt niste porci)

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Tu te faci/aranjezi si pentru ca sa iti paci in oglinda, dar mai ales pentru ca iesi afara, si vrei sa fii admirata pentru stiinta si gustul cu care te-ai aranjat! Plus ca voi intre voi sunteti foarte atente si critice la capitolul asta!
La noi, cu barba ce e mai greu, fata de voi, care imediat faceti un dus, luati o bluza, o fusta si un sal si ati iesit pe usa!

| MyWorld a răspuns:

Si baietii/barbatii se ingrijesc numai ca unii se cred pea cool ca sa o faca... Celor care le pasa cu adevarat cum ii privesc celelalte persoane se ingrijesc cat mai bie posibil(epilat doar in cazul gaylorbig grin)
I hope I could help you

| MyWorld a răspuns:

Nu toti... dar multi da...Eu spre exemplu tin foarte mult la cum ma privesc cei din jurul meu asa ca nah, cumpar haine in fiecare luna aproape, folosesc un sampon Pantene pe luna si jumate de tub de pasta de dinti pe saptamana. Deci dapz exista si unii carora le pasa cum sunt vazuti de cei din jur

| cristiancristir a răspuns:

Asta este competitia voastra, a femeilor. Pentru ca daca ar fi toate femeile nemacheate si nearanjate barbatii v ar face curte la fel. Deci va macheati degeaba dar ati ajuns la un punct unde nu va mai puteti oprihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei femeile(fetele) tin mult mai mult cum arata
Baietii de obicei nu le chiar pasa asa de mult cum arata...nu toti. exista si dinaia care se epileaza...asa mai femei big grin
bine unde-i necesar...nu pe picioare sau mai stiu eu unde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile se aranjeaza degeaba, oricum baietii se uita doar la sanii fetelor. http://minilink.ro/bt

| Last1 a răspuns:

Aranjatul e boala voastra, ca altfel nu credeti ca nu va baga lumea in seama

| cameleon_7755 a răspuns:

Eu cred barbatii se aranjeaza, sa nu exageram.Cum ar fi ca un barbat sa fuga de langa o femeie cand simte un miros ciudat sau sa nu fie epilata, eventual sa fie imbracata cu aceleasi haine (cele pe care le-a avut ieri si alaltaieri)hee hee

| LaRySa_3274 a răspuns:

Parerea mea este ca daca iesi undeva in societate si te vede imbracdata indecent gandeste-te ce parare o sa-si faca lumea pentru orice eventualitate femeile fetele trebuie sa fie aranjate! Iar cat despre barbati n-ai ce sa le faci nu chiar toti sunt asa...

| azu0o a răspuns:

Trebuie sa te aranjezi si sa fii frumoasa pentru tinewinking nu pentru altii.
Eu de exemplu am cativa prieteni baieti care sunt foarte aranjati si petrec mai mult timp in oglinda sau aranjandu-se, decat mine laughing. Depinde de fiecare om. Unii pun orice carpa pe ei si le sta bine si altii trebuie sa faca mari eforturi pentru a arata bine. Asta e valabil in ambele cazuri. Si baietii trec prin situatii asemanatoare ca si fetele.
Important e sa te simti tu bine in pielea ta... asta te va face sa fii frumoasa si in interior si in exteriorwinking