| SERIALS a întrebat:

De ce fata si mainile imbatranesc mai repede? Am observat barbati sexosi cu un corp super hot, dar fetele si mainile lor ii dau de gol in privinta varstei. De ce se intampla asa si ce produse e bine sa utilizam sa nu imbatranim rapid?

De ce abdomenul ramane hot, nezbarcit? in timp ce fata are riduri, etc

Răspuns Apreciat de Editori
| alina2k18 a răspuns:

Dupa parerea mea din cauza soarelui si dermatologii spun ca este inamicul nr 1 al imbatranirii tenului.
Si mainile si fata sunt expuse intotdeauna.
La unii barbati care executa munca fizica e normal sa arate a mana muncita, deci e si asta un factor care favorizeaza deteriorarea calitatii pielii de pe maini.
Intr-un fel arata mana unui doctor dentist si altfel A unui muncitor in contructii.
Cum sa ne mentinem pielea frumoasa cat mai mult, pai protectie solara zilnica si pe fata si pe maini - mai greu ca te speli des pe maini, dar macar vara cand suntem afara si radiatiile sunt foarte puternice intte orele 10- 15, creme hidratante si emoliente pentru a preveni uscarea, purtat manusi cand folosim produse de curatat si cam atat imi vine in minte.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Dar daca stai intr-o incapere si nu afara pe timpul zilei... Mai e necesar spf?

| alina2k18 a răspuns:

Pai razele UV patrund prin geam, daca ai tendinta sa te patezi sau ai deja pete solare trebuie neaparat SPF indiferent ca e si o zi innorata.
Bine, daca pleci de acasa de la 8 si ai draperii/jaluzele in incapere si chiar nu patrunde deloc lumina zic ca e ok.