| victor238213 a întrebat:

De ce in oglinda arat diferit decat in poza cu camera frontala? La selfie arat ca si in oglinda, de ce? Si care este imaginea reala?

3 răspunsuri:
| Reghqen a răspuns:

Pentru ca încă nu s-a inventat telefoane cu care faci poze și arăți exact ca în poza aceea, e normal să arăți chiar dacă cu o diferență foarte foarte mică aproape invizibilă puțin diferit față de cum arăți în realitate, asta datorita megapixelor.

| mdc98 a răspuns:

Se stie doar ca, la selfie arati ca in realitate, iar cand faci poza cu camera din spate a telefonului, te arata mult mai diferit(evident nu pe toata lumea).

| Cosmi26 a răspuns:

Simplu, ochiul uman este mult mai complex fată de camera frontală sau orice cameră. Este normal să te vezi diferit, ochiul uman vede cu 576 MP și o cameră (depinde de cameră) 12 MP. Nu o să fie niciodată o poza la fel ca și realitatea din oglidă.