| anonim_4396 a întrebat:

De ce incaltamintea nu este așa comoda precum papucii?

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Este si incaltaminte comoda, dar trebuie sa cauti una potrivita, cei drept sunt si costisitoare ce este o calitate superioara.
Am incaltaminte din piele, vreo 2 perechi de 20 de ani si nu pot sa ma despart de ei caci sunt super comozi, a trebuit sa reinnoiesc culoarea.

| anonim_4396 explică (pentru MihaelaDart):

As vrea sa îmi cumpăr niste încălțăminte din piele, fara siret, dar nu mocasini, insa nu găsesc

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa cauti si sa probezi, ia fiecare magazin in parte, nu numai mall-urile, cat si magazinele de cartier au marfa buna (exclus chinezarii si cele turcesti). Uita-te si dupa incaltamintea romaneasca daca ai noroc sa gasesti ceva. Nu recomand de pe internet daca nu stii cum te vei simti in ei. Rabdare si multi nervi de fier.

| antimulte a răspuns:

Si papucii sunt considerati incaltaminte.
Incaltamintea poate fi mai comoda sau mai incomoda, alegi ce vrei, ce iti place, sau ce te reprezinta si iti permiti. Si adidasii sunt mai comozi decat pantofii, si unii si ceilalti sunt tot incaltaminte.

| Catrice a răspuns:

Ca nu alegi tu ceva comod, d-aia.

| Rihhana1 a răspuns:

Alege o pereche de adidasi sau de tenesi mai comoda.