| Ødegaard a întrebat:

De ce lumea care se da cu spray exagerează și da prea mult?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Imi dau cu parfum nu spray.
Da, sunt innebunita dupa parfumuri, am peste 50 laughing si ieftine si scumpe, well am si eu o obsesie.
Eu folosesc mai mult parfum asa pentru ca sunt fumatoare si nah, mai bine sa miros a parfum decat a tigari.
Dusul de minim 2 ori pe zi plus cremele si uleiurile aferente de dupa = nu se pune problema de lipsa lorwinking
Ca o observatie, nu folosesc parfumuri tari si f persistente in anotimpul cald, sunt sufocante si pentru mine darmite pentru restul laughing
De fapt asta e problema f deranjanta, parfumuri tari ziua 'miaza mare la >25gradewinking

| Ødegaard explică (pentru alina2k18):

Pai mă bucur pentru igiena ta impecabila, dar prea ai dezvoltat

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asa fac batrînii, ca ei numai au miros.Dar macar sa faca duș inainte sa nu dea peste transpiratie cu spray ca e teroare murim.

| Frank51 a răspuns:

Pentru că fiecare face ce vrea, are altă rezistență la miros, după un timp nu mai simți parfumul și ai tendința să dai mai mult.

| Invictusman a răspuns:

Ca să iasă în evidenta
Fiindca unii se mai numesc și cocalari
Deoarece dacă nu iese în evidenta cu altceva, măcar o fac sau cred ei ca asa vor ieși în evidenta.
Ca asa vor ei și ca pot.
Au falsa impresia ca nu mai are o proiecție bună, ca dacă nu simte el, nu vor simți nici alții.

| Vântulalb a răspuns:

Asta ma intreb si eu zi de zi. Unii parca dau cu intregul flacon. Oare inlocuiesc apa si sapunul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar azi eram in metrou si au intrat trei fetișcane cu un nor sufocant de aromă. Involuntar am plecat în alt vagon, apoi am realizat că a fost un gest cam nesimțit laughing
Cine își permite, își dă. De cele mai multe ori sunt mici fumători care se ascund de părinți sau care vor să-și etaleze clasa socială chiar și prin mască, direct în nasurile oamenilor.
Eu unul nici nu am un simț al mirosului foarte bun, deci când imi dau eu nu îmi dau până simt. Deci nici nu vreau să îmi imaginez ce simțeau ceilalți din vagon. Îți dai seama fără măștii... ne cădeau nasurile la toți, le adunai cu mătura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece spray-urile nu sunt atât de persistente și unele nu au un miros atât de puternic încât să persiste și să se simtă mirosul doar dintr-o singură pulverizare sau două.

| EllaAndreea1655 a răspuns:

Pentru ca cu cat dai mai mult cu atat va mirosi de la mai mare departare si va fi mai durabil

| GusticelMititel a răspuns:

Ca sa scoata in evidenta mirosul de **** nespalate de 3 zile.