| anonim_4396 a întrebat:

De ce majoritatea oamenilor nu își taie eticheta de la haine? Serios, arată urât să vezi, de exemplu, la o eșarfă ditamai eticheta pe dinafară.

Răspuns Câştigător
| Michaeel a răspuns:

O fac ca să demonstreze că nu este "fake" haina și este de firma, legit. Mii se pare o prostie ca s-a ajuns ca unii sa fie asa de obsedați de haine de firma și sa judece oamenii dupa îmbrăcăminte ca am ajuns sa nu mai rupem etichete.

13 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Este treaba fiecaruia. Pe tine cu ce te incurca ca unei tipe i se vede eticheta de la o esarfa? Daca ei asa ii place, sa o poarte asa. Nici mie nu imi place sa merg cu eticheta la vedere, asa ca o tai. Dar fiecare are dreptul sa taie sau nu eticheta, cum fiecare se imbraca cum doreste. Cel mai probabil, nu vor sa taie eticheta pentru a spala haina/ accesoriul conform cerintelor de pe aceasta.

| Ofiintă a răspuns:

Majoritatea? Nu știu de alții, insă in 23 de ani, încă nu am remarcat un asemenea detaliu.

| Mosotti a răspuns:

Eu stiu ca majoritatea o taie, aia care nu, na, asa prefera ei, nu stiu de ce, poate sa se vada ca hainele-s noi, sa arate ei ca se innoiesc nu de la second, e doar o banuiala.

| Wr3nch a răspuns:

Sa va lumea ca is pe bines si au valuta ceia mare. Dai sute de lei pe o haina si dupa sa nu se vada de la cine e sa moara saracii de ciuda?

| Ineys a răspuns:

Majoritatea? Serios? Eu nu am vazut in viata mea pe cineva iesind pe strada cu eticheta pe haine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haina nu-l face pe om. Dar în fine, nici eu nu tai etichetele cele cusute pe haine atâta timp cât nu ies în evidență.

Și micile defecte la ținute îți sunt ușor observabile mai mult ție, decât persoanei în cauză. O persoană care se vede în oglindă zi de zi, poate să nu sesizeze micile detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Etichetele cu instructiunile de folosire este indicat sa fie pastrate pentru ca tu sau personalul de la curatatorie sa stie cum sa trateze produsul. Eticheta brandului daca o tai risti sa ramai cu un surplus de material care te poate incomoda in functie de material si sensibilitatea fiecaruia iar daca descosi risti sa ramai cu materialul gaurit.

| Speranta12 a răspuns:

Te referi la eticheta pusa de magazin sau eticheta hainei care e cusuta pe ea?

| anonim_4396 explică (pentru Speranta12):

Eticheta hainei. La hainele mai deschise la culoare și mai transparente se observă și arată rău.

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pare ca majoritatea de aici ti-au raspuns crezand ca te referi la eticheta din magazin

| christall a răspuns:

Pentru ca nu-i deranjeaza.

| Pati2500c a răspuns:

Probabil sunt imprumutate, poate nu au observat sau pur si simplu nu le pasa de parerea celorlalti. Ce ne doare pe noi de ce fac ei laughing)

| Anonim0506 a răspuns:

Sunt unii care uita, altora nu le pasa... Da mai sunt și haine ff scumpe unde trebuie sa ții eticheta ca după dacă vrei sa le vinzi dacă au eticheta creste prețul