| SingleForOne a întrebat:

De ce multor persoane le place să ofere șosete pentru cadou?

Care este aprecierea pe care o au oamenii când primesc șosete drept cadou, de parcă ar fi o bijuterie?

Este la fel când se oferă un tricou, sau o bluză, sau este o experiență mai specială pentru șosete?

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu am primit niciodată șosete, drept cadou. Dar, oricum, e o experiență mai bună, decât să îți dea papucii.

| SingleForOne explică (pentru floresdemayo):

Poate fi și de la părinți, alte rude, colegi de serviciu sau chiar și străini.

| floresdemayo a răspuns (pentru SingleForOne):

Părintii iti pot oferi si lenjerie intimă, nu-i bai.
Dar să știi că și chestia cu șosetele e indoielnică. Uite, iti dau un exemplu. Eu am văzut in Promenadă Mall, înainte de Craciun, niste sosete damă, atât de frumoase, un model atrăgător, îmblănite, si costau undeva pe la 150 de lei...Să nu zică vreo tipă că nu s-ar fi bucurat ca ele să facă parte dintr-un cadou original.hee hee Mai sunt și șosete din mătase transparentă cu imprimeuri florale in diverse culori. Dacă tot se oferă cuiva, măcar să fie oferite cu gust, nu orice de la magazinul din colțul străzii.

| SingleForOne explică (pentru floresdemayo):

Deci, până la urmă, ce te atrage în particular la șosete, față de alte articole de îmbrăcăminte?

| floresdemayo a răspuns (pentru SingleForOne):

Nimic, in special.
Eu le port numai prin casă, ori pe afară, sub încălțăminte (cizme, adidasi.) Iar, ca să faci cadou, șosete, trebuie să fii prea familiar cu persoana respectivă.

| zurick a răspuns:

Vaaai mai ales dacă-s drăguțe și foarte colorate ^^

| gabicoo a răspuns:

Uite de ce:
La Psihopupu este adus un cetatean pentru evaluare si eventual internare. Este preluat de un medic care îi pune diverse intrebari si il supune unor teste. Cetateanul raspunde corect si rezolva perfect testele.
Medicul zice:
- Nu inteleg de ce te-au adus aici!
Omul raspunde:
- Pentru ca imi plac șosetele!

- Nenorocitii dracului! Asta e motiv? Uite si mie imi plac sosetele!
- Cum va plac domn doctor: cu smantana sau cu usturoi?

winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine o pereche de șosete ar fi un cadou infinit mai bun decât o bijuterie. Nu port bijuterii, nu imi plac si mi se pare o risipa de bani. Șosete port, imi plac si au un preț rezonabil.

| mihaela000ela a răspuns:

Zic eu:cadourile nu mai sunt un moft, ele trebuie să fie în primul rând practice… și ce poate fi mai practic decât o pereche de șosete de care avem nevoie tot timpul anului și în majoritatea activităților noastre (exceptând bineînțeles concediul de vară, la mare, unde poate noi femeile chiar nu le folosim).