| Delyc a întrebat:

De ce natura le-a lăsat pe femei cu un corp atât de frumos in clepsidra iar pe băieti i-a lăsat să muncească pentru a avea un corp armonios cat de cat?

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Sa mori tu ca nu ai vazut o grasa in viata ta?!?
uite aici:
https://www.google.com/......ps?/search
vezi vreo "clepsidra"? :P
oamenii au corp sau nu, tine de genetica, si cat de tare muncesc pentru corpul ala, si nu conteaza ca sunt femei sau barbati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici femeile nu au toate un corp frumos. Desigur cu niște muncă pot avea. Și de asemenea sunt bărbați ce arată bine de la natură, fără mare efort. Fiecare corp servește un scop, nu se poate spune că unul e mai frumos și altul mai urât, fiecare are standardele lui. Dacă vorbim de sănătate sau alte lucruri, devine mai obiectivă discuția, dar în ce privește frumusețea nu poți face generalizări.

| existential a răspuns:

E bazinul mai lat ca sa poata naste. Voiai sa-l ai si tu la fel? laughing
Oricum, la cat de supraponderala e societatea azi, mai rar vezi corpul de clepsidra.