| blairelovesmusic a întrebat:

De ce poarta majoritatea femeilor/fetelor ruj rosu?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Wow, un singur raspuns care s-a apropiat, restul pe dinafara... TOTAL

buzele rosii inseamna o vascularizare ridicata a femeii, adica e gata pentru (cel putin) sex, iar asta se intampla cand e excitata, nu numai cand e in varf de fertilitate, iar barbatul vede asta si... instinctiv i se pare atragator, chiar puternic atragator
de asta majoritatea rujurilor sunt rosii sau nuante de rosu, pentru ca implicit face femeia sa fie sexy

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Avantajează foarte multe tipologii de femei și te face să arăți bine fără să depui prea mult efort și îți dă o stare bună

| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca se poarta. Iar multora chiar le sta bine. Altele baga niste culori pe buze de zici ca sunt vopselele de la SanMarco (vopsele decorative murale).

| Simpatic a răspuns:

Ca sa para mai importante

| RAY a răspuns:

Pentru ca simboliseaza fertilitatea si astfel sunt mai atragatoare, o fata la ovulatie are buzele mai rosi decat la menstra

| Ava1231 a răspuns (pentru RAY):

Cine zice ca o fata la ovulatie are buzele mai rosii decat la mestruatie?

| RAY a răspuns (pentru Ava1231):

Informează-te

| Frank51 a răspuns:

Pentru că-i fain.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa afla soțiile când sunt înșelate. Urme de ruj pe gat, urme de ruj pe haine.
Sper să fie ruj scump, să nu se ia.

-Rujul acesta nu este al meu! Spune femeia
-Boul sigur mă înșeala!

Și așa începe povestea unei iubiri tradiționale românești. Dacă e din Moldova, se va lăsa cu bătaie până la crimă.

| Adrian5575 a răspuns:

Pentru ca este mai ok un ruj rosu, decat negru, albastru, verde. Rosu este mai aproape de culoarea naturala a buzelor.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

In general fiindca arata bine.

| al0o0o0 a răspuns:

E dovedit a fi mai atragator pentru barbati si da si un contur frumos machiajului, dand o pata de culoare. De asemenea, face si buzele sa para mai mari.

| SetYourselfFree a răspuns:

Intrebarea asta e ca si cum ai spune "de ce majoritatea oamenilor se spală pe cap cu șampon?"