| anonim_4396 a întrebat:

De ce poarta vedetele dresuri de plasa de culoarea neagra / bej pe scene, in televiziune etc?

3 răspunsuri:
| fluture156 a răspuns:

Pentru a ascunde imperfectiunile, de obicei, si pentru "a da bine pe camera".

| rocket1204 a răspuns:

Buna! De-a lungul timpului au aparut noi mode si tendinte in moda. Aceste dresuri atrag atentia, sunt ceva ce nu porti in fiecare zi pe strada si nici nu ai ocazia sa vezi mereu persoane purtandu-i. De aceea se face o diferentiere intre haine de scena si haine cotidiene. Nu poti purta niciodata pe strada un trench plin cu paiete sau dresuri rupte cu un top extravagant. De asemenea prin imbracaminte vedetele incearca sa transmita un mesaj si in acelasi timp sa atraga atentia prim haine ca sa poata ramana in memoria oamenilor, exact cum ai ramas tu in memorie cu vedetele care poarta asemenea dresuri.

| thisgirl a răspuns:

Sunt practice, sa para mai interesante cred eu. Unele vedete poarta chiar si cand nu se potrivesc cu hainele care le poarta.
=}