| anonim_4396 a întrebat:

De ce se îndoiesc genunchii cuiva care poartă tocuri pentru prima dată sau în primele dăți?
Știu că picioarele nu sunt obișnuite, asta știu, dar vreau să știu d.p.d.v anatomic.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Probabil e o pozitie incomoda si organismul are tendinta sa faca ehilibru si deci sa iasa din acea pozitie, anatomic muschii sunt controlati de creier in asa fel incat sa se intample asta.

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Ma îndoiesc mai mult decât se îndoiesc genunchii că n-ai auzit de centrul de greutatehee hee știi tu, lecția aia din clasa a 7a-a 8a de la fizica.