| hexagonulpentagonal a întrebat:

De ce sunt femeile grase atât de ofuscate atunci când le spui că sunt... grase? Că doar nu le minți, nu?

17 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Cica mai nou "body positivity"

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns:

Vor sa fie si ele mintite frumos.

| Acidburn1 a răspuns:

Pentru ca nu este ceva frumos de spus cuiva, si mai bine te abtii. ca stiu si ele ca sunt dar daca le spui le jignesti chiar daca este adevarul. evit subiectul.

| gemeni6226 a răspuns:

Daca si femeile ar spune mereu raspicat ce le place si ce nu le place la barbati ar fi aici un razboi in toata regula e clar ca buna ziua in vecii vecilor nu ar exista nici o intelegere intre genul feminin si cel masculin. Bunaoara eu urasc fumatul si daca as merge acolo si az zice fiecarui barbat care fumeaza ca pute si e respingator nu stiu daca i-ar pica bine.Sunt reguli nescrise ale codului de bune maniere si civilizatie care se presupune ca cunoaste toata lumea de la o anumita varsta cel tirziu de la 10 ani incolo.

| sabin89 a răspuns:

Poate din acelaşi motiv pentru care unora nu le place să le zici...negri.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Păi de ce trebuie sa le spui tu? Te simți bine spunând unei femei ca este grasă? Cu siguranță știe și ea ca este grasa și nu are nevoie sa o auda de la altcineva. Gândește-te ca sunt chestii pe care nu ți-ai dori sa le auzi de la o alta persoana. Cam asa este și în cazul asta. Voi bărbații cum v-ați simți dacă o femeie ar spune ca aveți scula mică? E adevărat, de ce sa te simți ofuscat, corect?winking Mai meditează și tu înainte sa vorbești.

| Mopmop a răspuns:

Daca nu iti place o femeie ca e grasa ori pleci ori intr-un mod finut si elegant ii explici ca ar trebui sa faca ceva legat de asta in relatie cu starea ei de sanatate.
E atat de simplu...

| Saiko93 a răspuns (pentru Drimmero):

Asa joci tu fotbal laughing banuiesc

| Saiko93 a răspuns:

Adevarul doare laughing uneori si majoritatea nu-l accepta.

| SmoKeM a răspuns:

Daca iti spun ca ai putulica mica de ce sari asa in sus? ca doar nu te mint, nu?

| J0B0MAT a răspuns:

Oamenii nu se supără doar când îi minţi...

| Lioana a răspuns:

Pentru ca spunand asta nu le faci un compliment. E opusul unui compliment.
Nimeni nu are nevoie sa i se spuna adevaruri crude.

| St3fan2022 a răspuns:

Te referi la nevasta-ta sau la m.ata?

| Brizbriz a răspuns:

Femeile sunt puternic indoctrinate de mici sa se simta frumoase
de aia se si ingrijesc mai mult decat barbatii
moment in care oricat ar fi de adevarat, o insulta ramane insulta

fiecare om e ultima bata intr-un anumit domeniu, eu de exemplu sunt ultima bata in contabilitate (si am incercat sa fac cursuri la un moment dat), insa cum ti-ar place tie sa te faca cineva "prost" pentru ca esti ultima bata intr-un domeniu?!? ca doar e adevarat, nu?!?

| Lovelyrockgirl a răspuns:

Fiecare om are un sflet chiar daca este gras sau slab.

| gigite a răspuns:

Dacă ai ajuns să cauți un răspuns atât de simplu întrebând pe cei din jur înseamnă că nu te prea ajută chestia aia pe care o numești impropriu cap. (sac?!)