| Aldutssss31 a întrebat:

De ce unele femei după ce se căsătoresc sau după ce nasc nu se mai îngrijesc? Am o vecina care inainte de nastere avea 53 de kg inainte de sarcina, la nastere +80, iar acum la un an de la nastere a ajuns la 100, motivand ca nu are timp sa faca sport din cauza copilului.Iese afară ciufulita, în pijama. Adica pe bune, sportul îți ocupa maxim 3 ore pe săptămâna iar alimentația este oricum cea mai importanta în slăbire.Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Pentru ce sa se mai ingrijeasca daca a pus ghearele pe fraier? Acum poate sta la tv si sa coasa goblenuri. Divortul inseamna partaj, nu e convenabil pentru tip, nu mai zic de gandurile lui ca "ce-o sa zica familia?".
Actul de casatorie = condamnare cu executare.
Copilul = garantia pentru pensia alimentara in caz de divort.
Gagica s-a realizat.

Eu sunt celibatar si sfatul meu pentru barbati este sa nu va casatoriti, nu va bateti joc de viata voastra si asa scurta!
1 Corinteni 7: "33. Cel ce s-a căsătorit se îngrijeşte de cele ale lumii, cum să placă femeii."

55 răspunsuri:
| Adolf8 a răspuns:

Sportul ar trebui să facă parte din viața noastră indiferent de situație. Este benefic pentru sănătate. Însă când o femeie ajunge la 90+ i se distruge sănătatea, ficatul marit, nivel de colesterol ridicat, tensiune mărită, etc.

| Catrice a răspuns:

În alea 3 ore recuperează somnul pierdut din timpul săptămânii.

| yooshi a răspuns:

Parerea mea este sa nu va mai pese de ce fac alte persoane lol
Cum arata, daca se ingrijesc sau nu, cum isi triesc viata, nu e problema nimanui.
Si faptul ca te ingrasi asta nu inseamna ca nu te ingrijesti.

| BumiWolfie15 a răspuns:

Ai auzit vreodată în viața ta de depresia postnatală! Un copil nu e doar un motiv de bucurie, ci o mare responsabilitate.Trebuie să îi oferi o mare parte din energia ta și poate pentru tine nu va mai rămâne nimic. Probabil a avut probleme și a ajuns să se refugieze în mâncare. Atât timp cât se simte bine cu ea însăși și bărbatul ei nu a părăsit-o încă nu ar trebui să intereseze pe nimeni astfel de detalii.
Pentru oamenii care critică atât de nedrept astfel de situații, le urez să își găsească un partener suplu îngrijit în orice condiții care să-i dorească doar pentru bani și să-i înșele cu altcineva care arată la fel de bine ca ele.

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că bine face, ce treabă ai tu cu ea? Copilul să fie fericit.

Răspuns utilizator avertizat
| Superior a răspuns (pentru Werrich):

De asta se fac meme-urile alea cu "Girls are temporary, but [X] are eternal" happy
Dar asta am vazut eu ca e ceva mai grav in Romania.
Toate femeile devin grase.
In alte tari treaba asta perpetua mai putin.
In state, mamele inca se ingrijesc (asta reiese din productiile americane cel putin).

| Werrich a răspuns (pentru Superior):

Sa stiti ca in SUA este alta mentalitate, in Romania nu am pretentii din partea femeilor. Femeile din SUA se realizeaza financiar inainte de casatorie, aici e invers, se casatoresc pentru a se realiza financiar.

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

Pentru ca l-a facut pe fraier, daca ala vrea sa divorteze va trebuii sa plateasca pensie alimentara.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru yooshi):

Ba da, ne pasa. Stii de ce? Pentru ca intr-o buna zi s-ar putea sa avem o problema de sanatate gen accident sau poate o afectiune non-letala care sa necesite spitalizare si nu vom avea loc in spital de vacile diabetice si hipertensive care nu au avut grija de ele, de aia! Eu platesc taxe si impozite de ma doare capul pentru ca sistemul medical sa fie sufocat de cretini care ajung la 100+ de kile, beau si fumeaza fara masura, crapa in ei mezeluri pana pocnesc, si tot asa. Ti se pare corect?
P.S. In 99% din cazuri faptul ca te ingrasi inseamna ca nu te ingrijesti.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BumiWolfie15):

Barbatul nu a parasit-o pentru ca de cele mai multe ori mai bine iti tai gitul singur cu un cutit ruginit decat sa divortezi, de aia.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Avner):

"Copilul este mai important pentru ele." nu se pupa cu restul a ceea ce ai scris. Obezitatea aduce o gramada de alte boli, oricum ai pune problema. Daca iti iubesti copilul si e important pentru tine, atunci faci naibii astfel incit sa fii sanatos/asa si sa va puteti bucura impreuna de viata cit mai mult timp, nu sa trebuiasca sa te viziteze copilul prin spitale inca din scoala primara...

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Avner):

Eh, nici chiar asa. big grin

| AIeXxX a răspuns:

Așa a ales ea, n-ai ce să-i faci. Metabolismul scade cu vârsta și de aia și te îngrași și e mai greu să slăbești

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Avner):

Nah, e bun mecu'... lasa ca nici cu grasuneii de pe la 20-25 nu mi-e rusine. Si astia cica ar trebui sa propaseasca rasa umana. sad

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai au energie. Au alte priorități. Mai bine așa decât să neglijeze copilul ca sa stea 3 ore la unghii
Nu slăbești cu 3 ore de sport pe saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Werrich):

SUA e majoritatea obeza

| Werrich a răspuns (pentru anonim_4396):

Unul din 4 copii si 50% din adultii din Romania sunt obezi sau supraponderali:
https://www.mediafax.ro/......i-19943463

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-e rușine. Mi-ar fi rușine să am oameni în jurul meu care gândesc ca tine. Tristă și mizerabilă lumea în care traiesti. Când ai bani nu gândești așa. Astea sunt frici de sărăntoc. Mai bine mergi la munca in loc sa stai pe TPU. Nu sunt femeie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Werrich):

Eu nu cunosc persoane obeze. Și supraponderali au fost mereu. Nu știu cât de corecta e statistica.

Cat despre TPU, ți-am oferit o soluție la problema ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Avner):

Asta spune mai multe despre tine decât despre ea. Familie de cocalari.

| Werrich a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce pot sa zic, nu toti sunt sefi de multinationale ca tine sad

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Avner):

Se arunca o gramada. Mai bine mai putin si mai bun decat mult si prost...

Răspuns utilizator avertizat