| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele fete isi ridica tricoul in fata si lasa liber zona intima ce vrea sa arate cu aceasta moda ca nu am vazut in nici o tara din ue asemenea lucru.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stiu ca este prostie! Am spus in concluzia de mai sus ca-i lipsa de educatie, scoala si credinta. Apropo de credinta! O sa ma atace unii pentru asta, dar pe langa contradictiile din Biblie (in care nu cred) cred ca exista Dumnezeu. Teoria cu bing-bang dintr-o planeta uriasa nu m-a convins. Din nimic nu poti sa faci o planeta uriasa si apoi sa explodeze si sa mai nasca si viata. Dumnezeu (sau cum si-o zice) exista! Altfel nu se poate explica nimic.

52 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In viata unor femei sunt 3 etape:
1. etapa in care "ridica coada" (e o vorba populara ce nu pot sa o scriu aici) in scopul atragere de persoane de sex opus;
2. etapa in care si-a gasit barbatul, s-a casatorit cu el, si-i face zile fripte, avand impresia ca ea stie totul mai bine (in majoritatea cazurilor nu este adevarat);
3. etapa a III-a care are doua subetape. In prima se linisteste si-si urmeaza sotul, si se inteleg foarte bine. A doua subetapa este aceea in care iarasi isi "ridica coada", isi gaseste pe altul si pleaca, dar intotdeauna "din vina sotului".

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

"In viata femei sunt 3 etape"

Apropo, se scrie "femeii".

Te tot plangi ca nu exista educatie cand tu insuti esti un analfabet.

Articularea hotarata se invata in clasa a 5-a.
Dupa mentalitatea ta stupida si nestiutoare asupra vietii, nu m-ar mira daca nu ai ajuns nici in clasa a 5-a.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am spus ca citesti si nu intelegi! Mai si dai lectii de gramatica. Vai si amar! Eu am scris "In viata unor femei" si asta se scrie cu un singur "i". Crede-ma ca am facut scoala cand se facea scoala si n-am scris nimanui "Draga barbat". Asta chiar este o prostie. Apropo de scoala: eu n-am intrat la facultate cu dosarul ca voi. Am dat examen si am fost aproape 12 pe loc la facultate. Mai sunteti multi pe TPU?

| Freya1 a răspuns (pentru Salontanul):

Sa nu fi de acord cu anumite vestimentații pot sa înțeleg.Si eu mai critic anumite persoane cand îmi dau cu părerea sau îmi spun preferințele.Dar tu ataci aiurea femeia și generalizezi prea mult.

Din câte întreg de la tine, o femeie e ok doar când e coada bărbatului. Daca are și ea planuri, dorințe, un cuvânt de supus...e o stricata.Iar in afara de asta ce deja e stricata prin comportamentul ei și îndrăzneală de a spune "nu sunt de acord" sau "nu imi convine", restul sunt c...ve.

Ai spus ca ești credincios, si ca ai un Dumnezeu.Eu îți spun din perspectiva mea,ortodoxa fiind ca Dumnezeu nu a creat femeia nici din capul lui Adam sa ii fie superioara, nici din picioare ca să ii fie cârpă.Ci dintr-o coasta sa ii fie egala.
Plus ca, bărbatul este capul sau stâlpul familiei pentru ca are putere fizica mai mare sa ducă munca sa întrețină casa.Dar este un preot ce spune "bărbatul poate fi cap, dacă mintea și capul lui e condus de Dumnezeu, dacă e condus de satana faci pași înapoi și îți vezi de drum, nu îl ți pe lângă casa" iar mentalitatea de misogin e condusa de satana nu de Dumnezeu.
Plus ca tot în Biblie spune ca la fel cum femeia își lasă familia și toate cele din trecut deoparte și se leagă cu bărbatul său.Si bărbatul său trebuie sa faca la fel, nu el sa fie mai cu moț.Si multe altele.
Nu mai spune ca ești cu Dumnezeu dacă nici măcar nu ști ca Dumnezeu vrea sa ne iubim, sa ne respectam și sa fim egali.

| Salontanul a răspuns (pentru Freya1):

Si tie trebuie sa-ti explic? N-am genralizat nimic! Am spus "unele femei". Apoi in raspunsul numarul 2 am spus clar ca asa fac si unii barbati. Ce Dumnezu aveti? Cititi si nu intelegeti? Doamne fereste!

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns (pentru Salontanul):

Asa e domnule Salontanul, cineva trebuie sa fie pus la respect.

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Freya1):

Ai innebunit si tu cu biblia esti cumva maicuta de la manastire? si in biblie scrie sa nu preacurvesti si femeile se vand pe un parfum se marita cu unul pentru bani pentru avutie si ca are mai mult.de aceea din 5 casatorii 3 divorteaza din dragoste...

| Goddessss a răspuns (pentru Salontanul):

Asa-i ca nu ai avut niciodată o iubita?
Acuma fii sincer

| Salontanul a răspuns (pentru Goddessss):

Ca tine, nu! M-a ferit Dumnezeu. In rest am fost un barbat frumos dupa care alergau fetele. Mi-am ales sotia asa cum am dorit eu.
Chiar ieri am pus pe Facebook o poza cu mine si pot sa ti-o trimit.

| Goddessss a răspuns (pentru Salontanul):

Si soției tale îi place un bărbat care vede femeia ca pe un lucru?
Doar asa de curiozitate.
Eu una ma respect si nu as putea sta lângă un asemenea bărbat.
Pe ala l-as considera ca un puber, nimic mai mult.

| Salontanul a răspuns (pentru Goddessss):

Vai si amar de voi tinerii! Cititi si nu intelegeti si va mirati ca de ce merge tara prost. Trebuie sa explic fiecarui... care nu intelege ca nu m-am referit la toata lumea? Eu am scris "unele" si "unii". Trebuie sa-ti explic si subtilitatile limbii romane? Daca nu te-au ajutat parintii si scoala crezi ca eu pot face mai mult? Pot sa pun pariu ca nu vei rezista mult in casatorie daca nu cumva pana acum ai schimbat vreo doi! Daca asa intelegi si acasa e vai si amar de acel barbat! Mai mult, in raspunsurile mele am precizat ca am o casatorie pe care i-as dori-o oricui. Ne intelegem si din priviri. Dar este boala voastra a tinerilor sa cititi putin sau chiar deloc si apoi sa trageti concluzii pripite. La asta se mai aduga si studiile PISA cara arata ca tinerii de astazi sunt 47% analfabeti functional ( https://www.edupedu.ro/......ivel-prec/ ). Asta e! Nu pot eu schimba lumea dar macar de n-ati mai bantui pe net si sa atacati oamenii de pomana. Adica exact ce zicea Umberto Eco.

| Goddessss a răspuns (pentru Salontanul):

Citește si rectifica ce ai zis mai sus si apoi scrie romane fără sens.
Un bărbat căsătorit nu poate vorbi asemenea mizerii despre femei
Imposibil.
Nici nu știu cum ai avut curaj si putere sa scrii asa ceva

| Goddessss a răspuns (pentru Salontanul):

Nu te teme tu de învățatul meu si de cărțile mele.
Chiar săptămâna trecută am cumpărat de pe anticariat cărți cu 280 de lei.
Nu sunt mulți bani, dar sunt multe cărți din diverse domenii ( beletristica, economie, limbi străine, psihologie, filosofie, ezoterism).
Eu zic sa nu îmi porți tu mie de grija in legătură cu educația mea

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am uitat sa spun concluzia: scoaterea in evidenta a unor parti anatomice este boala secolului si se produce si la unii barbati.
In conditiile in care educatie nu se mai face, scoala nu se mai face, de Dumnezeu se uita, se ajunge la astfel de anomalii.

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu e boala asta e prostie eu nu ridic tricou sa imi vada femeile slitu de la pantaloni ce vrea sa vada ca ma spal des ca nu put laughing vorba ta doar alea in calduri ridica coada si da vina pe barbat dupa aia ca nu mai facut fericita de aia

| Salontanul a răspuns (pentru just4ubr2015):

Stiu ca este prostie! Am spus in concluzia de mai sus ca-i lipsa de educatie, scoala si credinta. Apropo de credinta! O sa ma atace unii pentru asta, dar pe langa contradictiile din Biblie (in care nu cred) cred ca exista Dumnezeu. Teoria cu bing-bang dintr-o planeta uriasa nu m-a convins. Din nimic nu poti sa faci o planeta uriasa si apoi sa explodeze si sa mai nasca si viata. Dumnezeu (sau cum si-o zice) exista! Altfel nu se poate explica nimic.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Draga femeie! (Se pune semnul exclamarii cand te adresezi cuiva) Se pare ca ai mari carente in educatie (nu dai tu diagnostice daca am sau nu probleme cu psihicul!), carente si in pregatirea generala din scoala. Ceea ce faci se numeste jignire si s-ar putea sa ai probleme pe aici. Cat despre casatoria mea, nu-ti da cu parerea daca nu ma cunosti. Sunt casatorit de o perioada mai lunga decat viata ta si chiar nu am probleme. Daca te documentai cat de cat (inainte de a da raspunsuri din putul gandirii) vedeai ca in unul din raspunsurile mele am spus ca eu cu sotia mea ne intelegem si din priviri, si-i multumesc lui Dumnezu pentru casatoria mea. Nu face pe cunscatorul cat n-ai o experienta de viata mai lunga. Citesti si nu intelegi ceea ce se traduce printr-o boala a secolului care n-o mai numesc aici. N-am vorbit de toate femeile si in raspunsul 2 am vorbit si de barbati care au boala umblatului dezbracat. Citeste complet si apoi discuta fara sa jignesti!

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Tu ti-ai dat cu parerea despre fiecare femeie din lume, asa ca de ce te-ar deranja cand cineva isi da cu parerea despre casatoria ta?
Cand tu tocmai ai facut-o cu 4 miliarde de femei?

Ca sa nu mai spun ca nu ai cum sa vorbesti de educatie cand nu pui doi de i la cuvintele la care trebuie.

| Freya1 a răspuns:

Nu prea înțeleg ce inseamna tricoul deasupra părții intime.
Cred ca te referi la bluzele alea pana sub sani. Daca da,și mie mi se pare un pic exagerat când abuzezi de asta.

Sunt ok cu faptul ca ai poate în garderoba ceva ce da bine asa, dar sa porti zilnic doar acel stil e obositor.
Acum in secolul asta se poarta lucuri ce îți scot formele în evidenta. Spre exemplu blugii cu talie înaltă strâmți ce îți subțiază talia si iti scot fundul in evidenta chiar daca il ai sau nu (ca o data ce te stang de gat cum se zice, iti ies ochii nu?).
Pe urma, ca să nu stai ca proasta zugrumata îți iei o bluza pana sub sani sa se vadă forma ta de clepsidra (chiar dacă după ce dai jos hainele ești mar sau dreptunghi) și baaam atragi priviri.
Cam asta e treaba.

Eu nu ma iau de oameni pe strada sau pe rețelele sociale legat de moda asta, ca ti-am spus.Prefer sa port mai multe stiluri, pe care sa le schimb frecvent, sau sa le asortezi evenimentului.Nu port doar un stil sau o vestimentație pentru a ieși în evidenta ca mi se pare de prost gust.

| Lioana a răspuns:

Unde vezi tu fete in tricou acum iarna?

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Lioana):

Pe strada la mall sunt destule la mine in oras

| VoidEternal a răspuns:

Doar un trend. Nu înseamnă nimic. O să treacă.

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns:

Pai nu suntem in Yemen, nici in Siria. Sunt libere sa poarte ce doresc ele.

| just4ubr2015 a răspuns (pentru StrongHeart):

Si cand barbatii umbla cu burtile la vedere li se par scarbosi asa cum si noi barbatii cand ele sta cu dodoasca la vedere ni se par intr-un fel

| StrongHeart a răspuns (pentru just4ubr2015):

Pai, scuza-ma, dar un barbat serios in mod normal nu umbla cu burta pe afara, sau nu lasa sa i se vada fundul/boxerii, nu poarta haine transpirate si urat mirositoare toata ziua, astea sunt chestii de decenta si de igiena personala. E urat, pur si simplu.
Mie personal mi se par bufoni chiar si aia care isi flexeaza non stop muschii de parca asta dovedeste ca sunt mai destepti sau ceva.
Pe langa asta, femeia este sexul frumos.
Noua ne place sa le admiram si lor le place sa fie admirate.
E simplu. Daca iti vine sa le faci ceva sau ai inchipuiri cu ele si nu te poti abtine, ai de lucrat la controlul de sine.
Exista o limita a bunului simt. Am vazut in alte tari, femei care umblau aproape goale, deci acoperau foarte putin zonele intime, chiar la limita extrema sa zic asa.
Eh, acolo da, inteleg ca poate deranja ca deja se intrece o limita. Dar daca umbla cu burta pe afara cu ce te deranjeaza? Te excita buricul lor sau care-i treaba? Fa-ma sa inteleg si eu.

Răspuns utilizator avertizat
| haileewatson a răspuns:

Tricoul acopera zona intima? La ce te referi? Sau ai probleme la cap?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"de psihopat sexual"

Comentariul meu nici macar nu are vreo tenta sexuala.
Nu am cum sa te iau in serios cand lansezi acuzatii care nici macar nu exista in comentariul meu.

E clar ca nu ai inteles nimic din ce am scris

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oare chiar nu există în UE și peste tot pe Planetă acest comportament? Cam dubios. Eu una credeam că în afară e și mai jale. La tropice ce să mai spui, că umblă chiar toți aproape nude, acum și clima are influența ei, dar clar mentalitatea din ziua de azi.

Azi nudismul este ceva acceptat, voi nu ați observat că la TV se promovează doar asta? De ce se promovează și eu mă întreb? Cineva spusese și un răspuns, la un moment dat, dar legat de s*x, dar cred că același răspuns se pretează și la nudism. Răspunsul suna cam așa : "Că se*ul vinde." La fel și nudismul.

Acum că pisi astea tinerele se pretează și visează și ele, ce vină au ele până la urmă că societatea pare-se că le presează să o facă și ele. Iar eu deși sunt femeie, dar constituția nu mi-a permis prin simplul fapt să fiu fană nudism, totuși eu le înțeleg pe fetele din ziua de azi, păi dacă tu ca modele ai doar nudistele, dacă se pune presiune pe tine, tu cum nu ai face asta?

Aaa ca și model din media și societate aș mai adăuga modelul Eva. Asta dacă sunteți fani creștinism.

Dar am eu așa o teorie, observată pur și simplu tot din media. Hai să fim serioși, voi ați observat și voi că în videoclipuri și chiar filme, femeia e mereu cea mai dezbrăcată, dar funny și cea mai împopoțonată, mna, că acum deja s-a ajuns totuși la un apogeu și deja și bărbații poartă și bijuuri și tot tacâmul e și ăsta un adevăr, dar dacă încercați să observați totul mai în amănunt, e drept că femeia, Eva asta e cea mai dezbrăcată, că de la origini ea și-a cam păstrat ispita în ADN iar că de la origini Satan tot lucrează prin ea și o tot îndeamnă la ispitirea Planetei? Până la urmă și mentalitatea, de ce deși și bărbații pot fi cu sensul de bit*h, de ce doar femeia e categorisită acolo? Pentru că e în ADN. Nu spun asta cu niciun drag pentru cei care totuși fac mârșăvii de partea s*xului masculin și se ascund după replica "femeia e btch"
Nu! Dar vreau să subliniez partea Evei în context și da, să arăt că deși poate nici nu e vina femeii în fond, Satan a găsit unealta perfectă pentru pervertirea Planetei, iar la femeie și prin femeie merge întotdeauna, dar asta înseamnă că și bărbatul e un tip slab, cum ea a fost creată din coasta lui, femeia e întotdeauna piciorul ăla a lui Ahile sau cum naiba se numea ăla a lui Ahile. laughing

| just4ubr2015 a răspuns (pentru anonim_4396):

De cand a aparut pe pamant femeia a umblat despuiata si a stricat barbatul nu vezi la tv numai despuiate arata si toate parasutele de la neata pana la mireasa nu vezi o femeie normala astea sunt vremurile se vrea circ pe paine

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Nu înseamnă absolut nimic, fiecare este liber sa se îmbrace cum dorește, sa asculte muzica dorita și sa își trăiască viata asa cum vrea, ca vorba aia, doar o viata ai și să critici pe x și y nu îți aduce nici un câștig.
Dubios cum doar persoanele de sex feminin sunt atacate pentru asta, ca vai ca nu se respecta etc, dar de persoanele de sex masculin care poarta pantalonii lăsați de li se vad chiloții nu spune nimeni sau de faptul ca de multe ori stau fără tricou, ca poate nici mie ca tipa nu îmi place sa îl vad pe y fără tricou.
Asa cum multe dintre noi ignoram aceste aspecte, asa puteți și voi sa treceți peste, ca nu va obliga nimeni sa va uiți la una pe strada îmbrăcată nu știu cum sau pe internet.

Și asta este strict părerea mea, ca fiecare își trăiește viata asa cum considera ca este mai bine, ca îl face sa se iubească mai mult pe sine.

| Goddessss a răspuns:

Pai sezi dracu in banca ta ca nu ție îți dau reply.
Numai ce întrebare penibila ai putut pune

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Goddessss):

Frumos vocabular ai de tata de la tara acum v-ati modernizat stati la barfa pe net inainte stateai la poarta laughing

| Goddessss a răspuns (pentru just4ubr2015):

Îți dai seama ce am putut zice.
Am zis dracu.
O mare blasfemie

| Goddessss a răspuns:

Hai pa ca m-ai obosit

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Goddessss):

De la fondurile de ten expirate si te trage happy

| RonaldoGOAT a răspuns:

Aceasta practica ar trebui sa fie mai frecventa in randul femeilor. Sunt sustinator al libertatii femeii nu vad vreo problema cu impartasirea podoabei mamare acest comportament este specific femeilor increzatoare.

| Manticora a răspuns:

Nu prea ai calatorit inseamna. Tricoul nu acopera zona intima. Abdomenul nu e zona intima.

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Manticora):

Crede-ma ca calatoresc lunar in Spania franta Italia din cauza jobului si nu am vazut acolo la tineri prosteala cu tricou ridicat pana la buric in fata mi se pare aiurea

| Manticora a răspuns (pentru just4ubr2015):

Atunci de ce esti asa speriat de fete? Te mananca abdomenul ala sau ce iti face? Spania si Italia nu au mentalitatea asta ca a romanilor vai, cum se imbraca x. Calatoresti degeaba daca inca stai sa te holbezi la oameni si judeci. Eu in Sicilia am vazut femei in sutien pe strada. Sau in pijamale la cumparaturi. Si daca ti se pare aiurea, ce? Si fetelor li se pare aiurea ca barbatii stau vara pe afara fara tricou, dar nu va zice nimeni nimic. Daca ai calatorit cu jobul doar pana la firma si inapoi nu se pune.

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Manticora):

Vad ca nu intelegi nimic mi se pare o prostie sa imi arati pe strada slitu de la blugi ca sa ce...o femeie care se respecta are un pic de stil nu in pijamale pe strada nu in sutien nu cu burta scoasa afara...

| Manticora a răspuns (pentru just4ubr2015):

Nu, nu inteleg de ce te sperie un slit, toata lumea are asa ceva. Fiecare stabileste ce inseamna respectabil pentru el. Nu iti place, nu purta. O gramada de barbati se scarpina la oua pe strada, nu vad niciodata postari despre chestia asta din partea altor barbati. Mereu sunteti speriati de ce fac femeile.

Da vina pe barbat pentru ce? Daca un slit te indeamna la gesturi bolnave, locul tau e intr-un ospiciu.

Sa nu mergi la mare ca o sa ai un soc.

| Manticora a răspuns (pentru just4ubr2015):

Ce treaba ai tu cu cat de mult se respecta niste femei pe care nu le cunosti? Ar trebui sa te intereseze doar femeia ta.

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Manticora):

Eu doar am intrebat ca am vazut nu numai pustoaice cat si femei la 28 30 ani purtanduse asa cu tricoul sus moda care nu am vazut-o in alta tara daca te simti ofensat nu mai raspunde la intrebari nu te obliga nimeni sa raspunzi si mai ales sa dai raspunsuri vagi.