| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii își schimbă privirea radical după câțiva ani sau chiar mai devreme?
Nu mă refer la celelalte trăsături ale feței, ci în mod special la ochi, la expresie.
Știți că ochii sunt oglinda sufletului.
(It's all in the eyes.)
De exemplu, actrița din prima poză:

https://ibb.co/TkPktJ0

După cum puteți vedea, în prima poză are o expresie de inocentă, gingasă, iar în a doua, acea expresie de scorpie. Restul trăsăturilor sunt neschimbate.

Poate o să ziceți că după ani expresia se schimbă dar nu e o regulă.
Exemplu:

https://ibb.co/SJGZRkx

După cum se vede, privirea gingașă și lumina din ochi, cum se spune, nu a dispărut.

Așadar, putem afirma că sufletul acestora s-a "alterat" într-un fel, aceste persoane s-au înrăit, s-au schimbat în rău?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exact cum arunci o piatra intr-un lac si apar valuri, asa si omul sufera schimbari.
Da, oamenii se schimba, datorita interactiunii cu factorii externi. Totul e intr-o continuua schimbare.

Omul se schimba si dupa fiecare relatie, apare o noua persoana, el se va schimba din nou si tot asa. Fiecare persoana isi lasa amprenta asupra ta, mai mult sau mai putin, dar te schimba si de asta nu mai esti ca inainte.
De asta sotii care isi iau amante se schimba, pentru ca s-au dat dupa amanta, aia a interactionat cu el si barbatul s-a schimbat.

Toti ne schmbam dupa fiecare relatie, dupa fiecare persoana cu care interactionam, cum am fost inainte nu o sa mai fim niciodata.

11 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Să știi că poți să te uiți în mai multe feluri.
Nu este ceva care se schimbă în timp.

| sierra1 a răspuns:

"unii își schimbă privirea radical "

la prima poză, chiar nu e NIMIC radical, dar dacă tu zici...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"Poate o să ziceți că după ani expresia se schimbă dar nu e o regulă."

Mai bine zis... Unele persoane, dupa ani... isi schimba expresia.

| Lukasssz a răspuns:

Eu observ ca si-au schimbat doar culoarea parului...

| Werrich a răspuns:

Deci daca cineva zambeste este inocent? Si el zambea:
https://nypost.com/wp-content/uploads/sites/2/2017/05/bundy1.jpg

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Werrich):

Se citește satisfacția pe fața lui, e mândru și fericit de faptele sale.

| Werrich a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Da, credea ca a facut ce trebuia.

| Anuket a răspuns:

Prima nu este o actriță? Sunt două situații diferite. Caută poze în care râde cum ai făcut cu prezentatoarea Andreea Esca.

Răspuns utilizator avertizat
| CassiusAlexander a răspuns:

Mie mi se pare doar ca a ridicat din sprânceană, dacă ar fi pozat ca în prima imagine ar fi arătat tot la fel. Sunt două poze cu scopuri diferite, care emit sentimente diferite în mod intenționat și stabilit de fotograf, editor și actriță. Mult mai utile ar fi fost niste poze din viața de zi cu zi, nu din viața de actor, și acolo sigur lucrurile nu s-ar fi schimbat așa de mult.

Cât despre comparația cu Andreea Esca, ai arătat 2 coafuri diferite, dar intervalul de timp intre cele două e mic, normal ca nu s-a schimbat. Dacă arătai o poză de acum 20-30 de ani poate nu mai era nici ea așa de neschimbată!