| anonim_4396 a întrebat:

De ce multor bărbați le plac femeile cu picioare lungi?
Ce văd atrăgător la asta?

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Nu există o explicație universala acceptată pentru acest fenomen, dar unele teorii sugerează că lungimea picioarelor poate fi asociată cu atractivitatea fizică, proporțiile corporale ideale și feminitatea. Aceste percepții pot fi influențate de cultură, istorie și preferințe personale. Este important de reținut că atractivitatea este subiectivă și variază de la individ la individ

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Picioarele lungi" sunt iluzie optica: se vad mai lungi din cauza corpului subtire, slab.
Plac mai mult, fiindca femeile subtirele sunt mai "zburdalnice" (inclusiv in sex).

| Hammurabi a răspuns:

Mie nu.
Așa că nu știu. Nu-mi plac femeile subțirele/slabe.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Siluete feminine elegante, skinny, și fotomodele înnăscute. Este totuși o generalizare, chiar dacă este basicul frumusetii feminine actuale și contemporane.

| Fantaspirit a răspuns:

Mie îmi plac și cele minione,de fapt nu contează să fie drăguță la față și să nu fie plinuță,tu ai dezvoltat un complex din cauza faptului că acel preot șef o prefera pe cea cu picioare lungi, daca arătai bine, câteva kg bine in - îți spun eu că îi veneai de hac.
Nu generaliza, că nu toți suntem atrași de picioare lungi, eu as putea sa mă îndrăgostesc și de o miniona daca e o fata ok deși eu sunt înalt cat de cat.

| ganeamariandumitru a răspuns:

Numai unii bărbați preferă femeile cu picioare lungi.