De ce unora le e rusine sa isi ia haine de la SH?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru ca poporul roman asociaza SH cu saracia si niciunul nu vrea sa-si ia statul de om sarac. Desi in SH se gasesc de multe ori lucruri cu muuuult mai calitative decat porcariile din mall si la preturi cu mult mai putin de jumatate din pretul unei piese din mall. Bine acum trebuie sa si fie un SH calumea, ca daca mergi la un din ala cu "totu la 1 leu" nu stiu ce sanse ai sa gasesti ceva decent. laughing

| RAY a răspuns:

Nu prea exista asa ceva, in fapt sunt haine de proasta calitate contrafacute, nu gasesti tu o haina originala SH in magazine de astea, deci in China se fac haine de calitatea 1, 2, 3, ce gasesti in mall este calitatea 1 la producator, la hervis calitatea 2 iar in piata, bazare, magazine de asa zis SH calitatea 3, eu am fost in piete, magazine, nu sunt SH, am vazut n documentar despre asa zis magazine care vand haine din sezon trecut la pret mai mic din Germania, din nou producatori smecheri faceau de calitatea a doua i spuneau ca erau haine de sezonul trecut, paloma vine haine facute in Ungaria sau tot contrafacute, rar gasesti SH ceva, probabil haine clasice care au fost donate de uni si acum sunt vandute, dar ceva bun de calitate nu prea gasesti

| Illuminati2016 a răspuns (pentru RAY):

Dar daca gasesti nike sau adidas original?

| RAY a răspuns (pentru Illuminati2016):

Repet de calitatea a treia

| Andreeush a răspuns:

Pentru că sunt prea mândri.

| Frank51 a răspuns:

Nu e rusine la nimeni, dar diferenta de pret este mica si nu are rost sa cumperi haine folosite de cine stie cine, cand poti sa iei haine noi. SH merita doar chestiile scumpe care noi nu merita deloc cumparate.

| Plato a răspuns:

Sunt prea mandri.
"Ce? Eu nu-mi permit noi, sau cum?"
Dupa '89, romanului i s-a intiparit mentalitatea asta: "Trebuie sa arat ca am, ca imi permit!"

| Endoryus a răspuns:

Stie toata lumea ca hainele SH sunt pentru saraci. Nu pentru aia care au bani. Adica ultimul telefon aparut la doar 18/19 ani. Si frigiderul gol, desigur.

| Endoryus a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

E pacat ca nu te prinzi singur/a si ca trebuie sa ma intrebi asa ceva.

| Raven a răspuns:

Înainte de '89, românii dezbrăcau turiștii străini de țoale (aveam o prietenă a cărei mamă lucra la un hotel și cumpăra inclusiv costumele de baie folosite), atât de înnebuniți eram după tot ce nu era românesc, însă după aceea ne-a lovit mândria și ni se pare sub nivelul nostru. Eu am văzut și magazine SH care aveau haine de firmă nepurtate, cu mici defecte.

| Illuminati2016 a răspuns:

Eu imi cumpar de la SH haine dar nu gasesc ceva rezistent la ploaie cam greu

| Curioasa12349 a răspuns:

Pentru ca hainele de la SH sunt, dupa parerea lor, haine purtate de altii, si le este rusine... Ei merg pe premiza ca "Ce, nu-mi permit haine noi? Port ce au purtat altii?" si de aceea multi vad hainele de la SH o rusine. Insa nu toate hainele de la SH sunt purtate, mai sunt si haine noi, care au ajuns acolo pentru ca persoanele care le-au cumparat nu au fost multumite de ele sau nu le-au purtat deloc.