| anixxzyc a întrebat:

De ceva timp mie imi sta parul zici ca sunt câine plouat si imi cade ff mult, am fire mici de par care se vad ff naspasad si ma gândeam sa ma tund in scări dar nu stiu daca mi-ar sta bine pentru ca parul meu e un saten deschis (blond) si am vazut ca arata bine la brunete sau cele care au saten inchis si nu vreau să-mi para rau mai tarziu. (Nu m-am vopsit niciodata)

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Mai spala-te pe cap happy.

| anixxzyc explică (pentru Celcestietot):

Ce legatura are asta cu întrebarea mea?!

| Celcestietot a răspuns (pentru anixxzyc):

Ma gandesc ca aspectul parului este redat de excesul de sebum, de aici si raspunsul meu. happy

| anixxzyc explică (pentru Celcestietot):

Ma spal odata la 3 zile si tot asa arata

| outsidethebox a răspuns:

Sunt aplicatii de mobil care iti pot modela look-ul conform fetei tale si tip de tunsoare, incerca-le, poate reușești sa iti faci o idee daca ti-ar sta bine sau nu.
Daca obtii ceva care sa iti placa, faci screenshot si te duci cu poza la salon/coafeza si ii spui ca asa vrei sa iasa.

| dmz123 a răspuns:

Daca il tunzi in scari o sa se vada mai mult firele acelea mici. Pentru volum eu iti recomand sa te speli pe cap de 2 ori, adica samponezi clatesti si apoi iarasi samponezi si clatesti. Nu pune niciodata balsam pe radacina, doar pe varfuri sa aplici.
Dupa ce il usuci putin cu prosopul aplica https://www.crisalis.ro/......u-par.html cel mai tare, crede-ma.
Il usuci dupa cu uscatorul stand cu capul in jos ca sa prinda volum.
A doua zi sau a treia cand parul are aspectul ala de nespalat, 'pleostit' dai cu putin sampon uscat la radacina. Sper sa te ajute! A si nu tine parul strans prins