| Ayna a întrebat:

De cite ori pe saptamana iti speli podoaba capilara?
Si de cite ori este recomandat?
(fara glume de prost gust va rog!)

11 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

N-am numarat niciodata de cate ori pe saptamana il spal.Il spal atunci cand devine gras asta insemnand o data pe saptamana de doua ori maxim 3 in caz ca am folosit produse pentru par si nu-l mai pot pieptana.

| Aly28 a răspuns:

In fiecare zibig grin

| chupachups1234 a răspuns:

Eu cam la 3-4 zile. Acum depinde de ce tip de par ai.

| Trufa_7676 a răspuns:

Eu mi`l spal in fiecare zi, acum ca este vara si fac dus de mai multe ori si de 2-3 ori pe zi. N-am probleme de genu` sa`mi cada parul, sau mai stiu eu ce.
Atata timp cat iti speli corpul zilnic mi se pare si normal sa-ti speli si parul.
Inca ceva, am tot auzit de matreata de la sampon/spalat prea des. Este total neadevarat, toti avem pielea diferita [grasa/mixta/uscata] asa este si pielea capului [scalpul] aceasta se schimba in decursul a mai multe zile, iar matreata apare atunci cand pielea capului se schimba mai des [iar pentru asta sunt sampoanele anti-matreata].

| chibiusa a răspuns:

Eu pot spune ca sunt norocoasa si ca nu mi se ingrasa parul foarte des. asa ca iarna il spal tot la saptamana si atunci mai mult asa de forma, nu ca ar avea nevoie, iar vara de vreo 2 ori pentru ca mai transpir.

| SerenaCRK a răspuns:

Eu cam de 4 ori pe saptamana.Am parul extrem de gras, iar asta e enervant.Depinde de ce tip de par ai, daca il ai normal, te poti spala cam de 2 ori pe saptamana, e perfect asa.

| CautNume a răspuns:

Eu cam odata la 2-3 zile...dar nu stiu cat e bine tu?

| Ayna explică:

Eu de 2 ori pe saptamana...dar nu stiu daca fac bine, deoarece parul e foarte subtire!

| atomick a răspuns:

Eu pe cap ma spal o data pe saptamana happy si cred ca asa este recomandat dar acum depinde si ce fel de par ai. Succes!winking

| CASANDRAAAAAAAA a răspuns:

Cel mai bine e o data pe saptamanahappy

| fluturash_4893 a răspuns:

Pai asta depinde de scalp fiecarei persoane spala si tu parul de cate ori este nevoie dar nu de prea multe ori ca se poate subtia fff tare asa ca recomandat ar de 2 3 ori de saptamana char si 4