| anonim_4396 a întrebat:

De fiecare data cand ma epilez la zona inghinala imi apar bubite rosii care tin foarte mult timp.(ma fac cu lama deoarece cu ceara sau aparat cred ca ar fi mai rau). cum as putea scapa de ele?

3 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Da cu pudra apoi cu crema dupa fiecare epilare

| CARMENCITA a răspuns:

Ar fi bine sa folosesti un aparat de ras mai bun si un gel de dus bun.Probabil nu este bun aparatul de ras.Eu folosesc aparatul de ras de doua ori si prefer gelul de dus, dar merge si cu sapun.Am patit si eu asa de la aparat, lama nu era ascutita cat trebuie.

| DiiDii_3743 a răspuns:

Incearca sa schimbi lama la 4-5 epilari, si foloseste`o numai pentru zona inghinala. Nu prea recomand epilarea cu lama, mai ales in zona inghinala. Aia este o iritatie big grin