| Pinkyyy;x a întrebat:

De la ce se face celulita, dar vergeturile?

6 răspunsuri:
| Diana498 a răspuns:

Celulita de la grasimi si vergeturile de obicei de la cresterea prea rapida... Funda?

| karlikuicsddd a răspuns:

Celulita reprezinta acumularea de tesut adipos (grasime) subcutanat la nivelul coapselor, soldurilor si feselor. Aceasta conditie este prezenta la majoritatea femeilor.
Iar vergeturile se fac din cauza acumularii de celulita si grasime in zonele sensibile unde exista celulita si grasime.
De celulita poti scapa prin sport si masaje anti-celulitice[ aproximativ 20 de RON un masaj de 50 de minute]. Bafta si. fundita?

| aangelia a răspuns:

Vergeturile se fac ca te ingrasi deodata.

| Pinkyyy;x explică:

Eu nu am niciuna dintre acestea dar am intrebat ca am vazut mult efete sad si chiar eram curioasa de la ce se fac

| catty443 a răspuns:

Cred ca de la dulciuri, ciocolata. [celulita]
dar vergetutile nu stiu, ca` si eu am, si nu stiu cum sa scap de ele sad

| addflo a răspuns:

Vergeturile se fac de la intinderea excesiva a pielii. De ex. te ingrasi brusc intr-o perioada iar pielea nu poate tine pasul cu gradul de ingrasare. Elasticitatea ei e limitata in timp, asa apar rupturile de tesut care sunt un fel de cicatricit. Trec cel mai repede prin interventie chirurgicala.
Celulita apare din cauza toxinelor, lipsei de oxigenare si alimentare cu substante nutritive a tesutului gras. Asa apar umflaturi ale tesutului gras care nu elimina corect toxinele care se acumuleaza. Se face in general in partea inferioara a corpului si se poate reduce printr-o alimentatie cat mai sanatoasa si sport. Mai poate aparea si din cauza dereglarilor hormonale si a stresului.