| DaciaRomania a întrebat:

De la ce vârstă ați avut voie sa va machiați? Adică gen ruj de buze cel puțin?

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Pe la 16 ani dar nu foloseam decat dermatograf si rimel - nu la scoala. Ruj mult mai tarziu, pe la 20 si ceva dar nici acum nu il folosesc des - urmele de ruj pe o cana sau un pahar imi par absoult oribile

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Peste 18 ani, dar cu masura, cat mai putin ca esti mult prea tanara pentru machiaje.

| iulia0514 a răspuns:

După 18 ani pentru ca machiajul nu e sănătos pentru ten de fapt e chiar toxic! Dacă e sa ne luăm după moda de acum cred ca fetele încep sa își aplice machiaj pe la 12/13 ani sau chiar mai devreme din păcate!

| IceRope a răspuns:

La nici una. M-ar fi rupt bietul tata cu bătaia. Mereu îmi spunea, creștinește: bă, să nu aflu că ești pe invers că te sparg în freză. Nevastă-mea râde mereu cu lacrimi când îi aduc aminte de faza asta.

| 1234568807 a răspuns (pentru IceRope):

laughing

| gabicoo a răspuns (pentru IceRope):

Discuție între copil și o mamă severă:
- Mamă! Vreau să mă rujez!
- Nu!
- Mamă vreau să mă fardez!
- Am spus! Nu!
- Mamă vreau să port fuste scurte!
- Vasileeeee! Măi copile! Nu am spus! Nu rămâne!

| IceRope a răspuns (pentru gabicoo):

laughing

Răspuns utilizator avertizat
| CassieII a răspuns:

De la 17 ani am început sa ma machiez dar doar cu rimel și gloss. Și acum ma machiez natural, buzele mi le colorez mai strident. De obicei o luna nu ma machiez, alta da. Îmi las fata sa respire…