| roxykiss09 a întrebat:

De la ce varsta pot purta lentile de contact eu port ochelari si vreau sa-mi ii sch cu lentile...:d

6 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

De la ce varsta iti recomanda doctorul oftalmolog, pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| annda a răspuns:

Te duci la doctor si daca iti da voie sa porti lentile poti nu exista o varsta anume.

kratos
| kratos a răspuns:

Ti-as recomanda sa porti o pereche de lentile de ochelari care sa te "prinda bine". Lentilele de contact si ochelarii nu necesita o anumita varsta.Ar fi bine sa faci un control oftalmologic si sa vezi daca chiar trebuie sa porti lentile ca nu este chiar asa usor...

| Scuturici a răspuns:

Si eu vreau lentile. Asa cum au spus si cilalti poti sa-ti pui lentile cand vrei dar ar trebuit sa mersi la un control oftalmologic.Mai bine sa-ti cumperi si lentile si ochelar in caz de pierzi o lentila sa ai si ochelari la indemana.

| arual a răspuns:

Din cate stiu eu nu conteaza ce varsta ai.eu mi-am facut lentile acum 4 ani(aveam 18 ani) si sunt foarte multumita de elewinking

| Valentin_Mihnea_1994 a răspuns:

Nu exista o varsta anume ..de la cat suporta organismul tau... eu unul port de la 9 ani.