| Aphmau01 a întrebat:

De la ce vârsta trebuie sa te machiezi? De la 14 ani am auzit...

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

In nici un caz nu iti recomand sa te machiezi de la 14 ani. La varsta asta arati frumoasă naturală. Machiajele te vor face sa pari mai in varsta iar in timp vei parea mai in varsta chiar si nemachiata pentru ca machiajele grabesc imbatranirea pielii. Am vazut nemachiate femei care obisnuiesc sa se machieze zi de zi si aratau groaznic.
Iti recomand sa-ti ingrijesti tenul doar cu creme pentru a-i pastra prospetimea in timp iar machiajele lasa-le doar pentru ocazii speciale.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este indicat la 14 ani. Cu cat mai tarziu cu atat mai bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu TREBUIE sa te machiezi la nicio vârstă. Dar dacă vrei, cât mai târziu posibil ca să îți protejezi tenul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există o anumită vârstă.Te machiezi când simţi că vrei să te faci,, mai frumoasă,, sau vrei să ascunzi cicatrici, coşuri, etc.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Si lumea zice ca machiajul nu face parte din precocea spalare pe creier a femeii. Poftiti intrebare.

| ACTH a răspuns:

De la cat consideri de cuviinta, insa mai bine ramai naturala.

| VictorJulien a răspuns:

Nu intelg chestia asta cu machiatul la varste asa mici, aveti tenul frumos cand sunteti tinere si il acoperiti cu lavabila, cand o sa mai cresteti o sa purtati masti?

| makeuplover12 a răspuns:

Nu exista o vârstă, te machiezi când vrei, eu ma machiez de la 13 ani, când am inceput si cursurile de make-up artist