| georgianacas a întrebat:

Dece daca nu esti "COOL"nu esti placuta de nimeni? eu una sunt cool dar nu in toate punctele de vederebig grin:Xtongue ma intelegeti

7 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Ce intelegi tu prin a fi cool?

| andreutz a răspuns:

De ce sa incerci sa fii "cool"? oare nu e mai bine daca te considera "hot"? big grin

| gabrielutzu a răspuns:

Da, te inteleg, inca esti virgina...
Ce inseamna a fi cool?
Pe scurt a fi cool inseamna a fi in randul lumii, a te conforma regulilor create si impuse de aceasta si a juca dupa cum canta ea, adica de a fi un sclav al sistemului creat si condus de om dupa chipul si asemanarea sa...
In cazul in care nu te conformezi sistemului esti catalogat drept fraier, tocilar, habotnic, depasit, prost.
Eu de exemplu, ca si crestin care se ghideaza dupa sistemul creat de Dumnezeu, nu dau doi bani pe sistemul creat de om, chiar daca asta imi aduce si multe obstacole in viata...
Concluzie:fii tu insati, nu te conforma sistemului, ia tu decizii pentru tine, nu te lasa influentata decat atat cat vrei tu sa permiti.

| georgianacas explică:

Nu te supar a dar eu am zis ac um ca sa ma corectezi la scris "anonim"pentru ca m-am grabit sa scriu! si celorlalti va multumesc pentru raspunsuribig grintonguewinkingwinkingwinking

| karina18 a răspuns:

Ce intelegi TU prin "cool"? Imposibil ca cineva sa nu te placa daca esti doar TU si atat, cu stilul tau, cu felul tau de a fi fara a incerca sa imiti pe nimeni...si cine te place fii sigura ca te place asa cum esti...cu bune si cu rele...indiferent ca discutam de prietenele de la scoala sau de baietii de prin parc :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand invata sa scrii corecthee hee "sunt"

| larisa_8922 a răspuns:

Fi doar TU