| MirceaBade31 a întrebat:

Deci, am 14 ani si de 1 an ma spal pe dinti in fiecare zi, de 2 ori, problema este ca sunt destul de galbeni, ce pot face?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-ai apucat cam tarziu de spalat pe dinti.

| Frank51 a răspuns:

Nu te speli corect.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De ce doar de un an?

| WhiteLife a răspuns:

Nu se albesc dinții peste noapte daca te speli regulat. Un control la dentist, apoi discuți cu el variantele de albire și vezi care ți se potrivește cel mai mult (in funcție de preț, de sensibilitatea dinților etc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta la dulciuri de orice fel, sucuri acidulate si cafea (daca e cazul).
De asemenea, pe langa spalatul pe dinti poti folosi si apa de gura si ata dentara, ca sa previi cariile dentare.

| Justme32 a răspuns:

Păi, în primul rând, fără Pepsi. În al doilea rând vizite la dentist cel puțin 3 ori pe an pentru control. Ceapa verde, usturoiul, leurda și alte planete înalbesc dinții fără să îi strice

| Bucuruzzz a răspuns:

In vreo 2 ani or sa fie mai albi daca continui asa. Dar sunt solutii mai rapide, spala te cu bicarbonat pe dinti, foloseste apa de gura, nu mai bea ceaiuri, sucuri și dulciuri atât de des. Also spala te pe dinti dupa fiecare masa si gustare. Poti sa ti iei si benzi pentru albire.