| IIIx333III a întrebat:

Deci. Am avut un prieten si despartirea de el m-a facut sa ma schimb radical. Sunt mult mai matura, si stiu ce vreau: sa traiesc clipa. Dar nu o sa am cu ce, daca nu o sa am bani. Asa ca trebuie sa invat cat am timp si nu am altceva de facut. Asa ca, as vrea sa fiu "fata perfecta din scoala". Adica, vreau sa fiu frumusica pe coridoarele scolii, atat incat baietii sa intoarca capul dupa mine, dar sa am si note bune. Notele sunt foarte ok, adica nu am nici o nota sub 8 [decat un 4, pe care mi l-am corectat]. Asa ca trebuie sa mai lucrez putin doar la partea cu aspectul fizic.

De ce sunt multumita: inaltimea, personalitatea[nu stiu de ce dar eu mereu pun asta la fizic], greutatea, parul, sanii.
De ce nu sunt multumita: parul de pe corp [imi creste foarte-foarte repede, dar sper sa se rezolve problema pentru ca imi voi cumpara un spry pentru incetinirea cresterii parului de la Avon], unghii si in general [pentru ca sunt perfectionista] nu imi place 5% din tot la mine!

Deci, as vrea sfaturi de beauty, fashion si orice alte sfaturi [atitudine, haine, orice-orice!]. Cat mai multe- cine mi le da pe cele mai folositoare dau funda. Mersi >multD:

Răspuns Câştigător
| edith_8738 a răspuns:

Buna scumpa! Eu zic sa rasfoiesti reviste de fashion ca sa vezi ce stil te caracterizeaza.Fa economii si mergi saptamanal la shopping sau lunar.cum vrei tu.Cat despre beauty, incearca sa fii naturala.Apa si legumele, fructele te vor ajuta sa ai un ten si un par mai frumos.Incearca sa faci sport,cat iti permite timpul.Te-as sfatui sa nu folosesti placa de par pentru ca ti-l strica, incearca bigudiurile.

De asemenea e important sa ai mereu un zambet pe buze, cand vine vorba de atitudine.Incearca sa-ti faci coafuri noi si interesante.Ai spus ca esti multumita de par deci cu siguranta iti va sta bine indiferent ce vei alege.Plus accesoriile te vor face sa iesi in evidenta! si nu uita de parfum, un element ft important!

sper ca te-am ajutat! pa scumpa