| Goddessss a întrebat:

Deci fetele (sau băieții care știu), tot vedeam tutoriale de make up si după ce tipele isi puneau fardul pe ochi, puneau o chestie alba(nu știu dacă era primer sau concealer sau ce o fi) si pe chestia aia puneau alt fard pe mijloc, de obicei deschis, ca sa creeze luminozitate.
Ce este chestia aia?

Răspuns Câştigător
| Thea01 a răspuns:

Tehnica se numeste "cut crease". Ca prim pas chestia aia alba ar fi concealer, sau un fond de ten mai gros, iar deasupra se pune orice fel de fard.

| Goddessss explică (pentru Thea01):

Dumnezeu sa-ti dea sănătate, cât am cautat.
merge cu primer? nu de alta, da nu am fond de ten... nu folosesc asa ceva

| Thea01 a răspuns (pentru Goddessss):

Primer merge doar daca e ceva gen baza plouise ( https://www.salonprovider.ro/......uise--2415 ) adica un primer colorat care are o consistenta mai groasa, sau orice alt tip de primer atata timp cat este colorat.

| Goddessss explică (pentru Thea01):

Vai

| Thea01 a răspuns (pentru Goddessss):

Tu ce tip de primer ai? Gen crema transparenta?

| Goddessss explică (pentru Thea01):

Yep, ceva de la essence, deoarece doar ala l am găsit într-un dm de unde sunt

| Goddessss explică (pentru Thea01):

De fapt nu i transparent, ii albicios.
da i ft bun

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Prețullaughing

| RoCkKiD a răspuns:

E concealer

| Catrice a răspuns:

Pai unele chiar primer/concealer pun.
Sau fard alb.
Sau vopseaua aia de se pictează unii pe față.

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Pigment sau fard