| Goddessss a întrebat:

Deci, mi-am cumpărat in fard, iar pe el scrie ca expira după 12 luni de la deschidere.(l-am cumpărat in dec 2019)
Faza este ca l-am folosit de maxim 3 ori.
Credeți ca e expirat? Pot sa-l folosesc? Nu pare sa aibă nimic.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Termenul de expirare nu arata ca acel produs mai este bun ori nu,, acel termen de expirare este terminul la care compania, fabrica ce la facut garanteaza pentru acel produs.
Deci ala e bun si dupa 15 ani, dar cine l-a facut nu-ti garanteaza nimic.
Orice produs folosit dupa termen poate, desi de cele mai multe ori nu se intampla nimic, deci poate sa nu mai aibe efect, sau poate sa te irite si asa mai departe, dar astea se intampla 1 la milioane de persoane, insa fabricantu nu vrea sa riste ca sa vina unu sensibil si sal dea in judecata, asa ca baga acel termen.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Depinde de condițiile în care l-ai ținut.

| Anonima6754 a răspuns:

Ba eu zic ca da..eram la un party si ma fardam si am mai facut asta si următoarele zile si de abia dupa mi-am dat seama ca e expirat...bine, nu iti recomand sa faci asta, eu nu am patit nimic.dar am ramas cat de cat pe ideea ca dacă e bun si arata bine (adica cum ai zis tu) nu pare sa aiba nimic.e ok sa l folosestihappy pana la urma nu a expirat demult