| Goddessss a întrebat:

Deci sunt disperata, mi-am smuls mai mult decât trebuia din sprânceană si arata ft urat.
Credeți ca mai creste la loc, dacă am tras firele cu penseta?
Cam in câte luni e la loc?

21 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Langa locul firelor scoase cu penseta vor creste alte fire.
Un fir de par creste (in medie) cca. 0.3mm intr-o zi, adica 1mm in 3 zile si 1cm intr-o luna.

| Drimmero a răspuns:

Am patit si eu sa dorm cu fata in perna si m-am trezit cu o gaura intr-o spranceana de se vedea ca dracu, am dat 2 seri cu ulei de ricin (m-am plictisit sa tot dau) si am asteptat, in mai putin de 1 luna s-a acoperit gaura, acum depinde de fiecare cum are ritmul de crestere al parului si desimea acestuia, in cateva saptamani ar trebui sa fie ca noua, se rezolva

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salutare din nou,

De crescut, te asigur 100% ca o sa creasca la loc. Ar fi ceva sa nu mai creasca. Daca insa nu o sa creasca, sa ne zici si noua secretul thinking

Cat despre in cat timp... "ca regula generala, este nevoie de patru pana la opt saptamani dupa indepartare pentru a observa firele de par noi, desi ciclul real de crestere a sprancenelor dureaza de obicei trei pana la patru luni."

Sursa: https://logbox.ro/......t-excesiv/

Poti da cu un creion foarte putin acolo si nu o sa se observe.

| Dismally a răspuns:

laughing laughing Stiu ca nu e de ras, dar e greu sa ma abtin big grin O sa creasca la loc in timp, depinde cat de repede cresc la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creste la loc, desigur. Asta depinde de genetica ta privind creșterea parului.
Nici nu e alta procedura decât smulgerea cu penseta, asa ca nu trebuie sa îți faci griji.
Doar în cazul unor boli de tiroida, sau demodecidoza se întâmplă să cada și sa nu mai crească.
Cu ulei de ricin te dai degeaba deoarece nu are rolul de a influenta creșterea rapida a parului, ci a-l întări.
Mergi la un salon de cosmetica, te va ajuta cumva fetele de acolo sa nu mai arate asa, sau fa asa cum ți-au sugerat ceilalți useri.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Și eu mi-am loat Singru sprâncenele o data cu bigul era prima oară laughing)) cand făcusem asta și am loase calumea cred ca jumate pe acolo se vedea nașpa rău loasem puțin din mijloc și dupa aia am vrut eu sa-l fac mai mic parca numi aduc aminte clar și am loase o grămada din el și râdeau ăștia de mine asta e Îți creste la loc stai liniștita

| Goddessss explică (pentru GraniniCuPiersica):

Da dar tu doar l ai ras (ii ca si cum ai da parul de pe picioare cu lama de ras)
eu l am smuls, ceea ce înseamnă ca părul e rupt de la rădăcina

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Goddessss):

Da ai dreptate

| Den1sa a răspuns:

Depinde cit de repede iti cresc tie sprincenele, dar o sa creasca aproximativ intr-o luna maxim 2 dar pana atunci ai putea folosi un creion de sprincene ca sa nu se vada

| Flavianadx a răspuns:

Cam la toamna-iarna.

| Goddessss explică (pentru Flavianadx):

Ah, omg, no ma faci sa ma simt și mai prost

| Flavianadx a răspuns (pentru Goddessss):

N-ai de ce. Gândește-te ca sunt oameni mai urâți de atât. Monobrow, sprancene tatuate, spâni, etc.

| Goddessss explică (pentru Flavianadx):

True

| Fabianaa a răspuns:

Adesea când ma pensez fac aceeasi greșeală și de obicei firele cresc la loc în vreo 2 săptămâni. Poți oricând corecta asta cu un creion de sprâncene.

| Adolf8 a răspuns:

Într-o lună jumate!

| Plușica123 a răspuns:

Sigur îți cresc înapoi.
Eu mi-am tăiat din gene prea mult și mi-au crescut din nou.

| Goddessss explică (pentru Plușica123):

Una i smulsul alta e tăiatul

| Plușica123 a răspuns (pentru Goddessss):

Nu conteaza, smulse sau tăiate oricum cresc.

| Goddessss explică (pentru Plușica123):

Nice

| rylandmoran26 a răspuns:

Am avut si eu o experienta asemanatoare, dar daca spui ca le-ai tras cu penseta in cam 2-3 luni depinde si de pers aici, dar destul de mult pana atunci iti sugerez sa o desenezi cu creion in locul unde nu mai e, Succes!