| Anonim5084689 a întrebat:

Depresia,stresul si anxietatea te uratesc?
Adica devii mai putin atragator dacă treci prin asa ceva pe o perioadă lunga de timp?
Si toate efectele acestor probleme sunt trecătoare odata ce ai scapat de ele?
Iti poti reveni incet la cum erai?
Am văzut ceva stire cu Justin Bieber care s-a uratit destul de rau dupa ce a trecut prin asa ceva.Unu si eu am trecut prin asa ceva si m-am schimbat destul de urat dar cu timpul mi-am revenit in proportie de 50%.E posibil ca vreodată sa ma mai recuperez in totalitate?
Doctorul, dermatologul ma poate ajuta cu ceva?
Daca puteti sa imi raspundeti aveti funda. Mulțumesc
Si stiu ca am mai pus intrebari de genu dar inca nu am primit raspunsul pe care il cautam?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți cauzează riduri faciale și albire prematura a parului depinde nu în toate cazurile dar pe perioade lungi de ani de zile in general te cam schimba și de la anxietate poți rămâne cu sechele daca ai suferit de anxietate din nou cativa ani mai ales anxietate sociala dar nu e o regula depinde de psihicul fiecăruia în parte de vulnerabilitate și așa mai departe în unele cazuri depresia și anxietatea pot fi recurente și să trăiești toată viața cu ele daca ai vulnerabilitate genetica practic îți trăiești viața cu suișuri și coborâșuri.iar pastilele nu vindeca anxietăți și depresii serioase nici măcar nu le tratează ele au rolul doar de a calma stările agitate de a amorti mintea.

| Anonim5084689 explică (pentru anonim_4396):

Nu mi s-a albit parul, riduri am cateva sub ochi si cearcane negre pe care le corectez putin cu ceva tratament.dar am pielea urata. tenul e îmbătrânit si urat arat de 30 si am 23..si probleme de anxietate sociala am de cand m-am nascut e mostenire de la tata.si crezi ca as putra rezolva ceva cu aspectul pielii?
M-am gandit sa fac microdermabraziune sau peeling. oare ma ajuta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonim5084689):

Când scapi de anxietate atunci da daca nu scapi nu te va ajuta

| Anonim5084689 explică (pentru anonim_4396):

Am avut probleme timp de vreo trei ani de genu dar de cateva luni bune am început sa ma simt bine. uneori mai sunt trist si mai am frustari dar imi trec si putin mi-am revenit la aspectul pieli dar nu de tot. ceva ma face sa cred ca niciodată nu o sa mai fiu cum eram.dar asta e

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depresia, anxietataea si stresul sunt tratate de medicul psihiatru, nu de dermatolog si nu-ti schimba fata, decat dupa zeci de ani de suferinta, cand esti batran.
Justin Biber nu s-a uratit din cauza depresiei, ci pentru ca a crescut si si-a schimbat fizionomia fetei care oricum nu era una prea frumoasa.

| Anonim5084689 explică (pentru Violleta2022):

Pai eu nu prea mai am probleme cu depresia si anxietatea. poate uneori putin. ziceam sa merg la dermatolog sa tratez problemele de piele..si Justin Bieber s-a si drogat si din cauza asta s-a schimbat

| Dalmore a răspuns:

Justin Bieber e un drogat laughing)))). Bea apa, fa sport, mănâncă sănătos, ieși din casa și o să-ți revii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascultă Ioan Gyuri Pascu - La modă, numai bună pentru relaxare și ameliorarea tristeții...