| mony_kik a întrebat:

Desi dorm foarte mult si bine in ultima vreme, inca am cearcane si pungi la ochi. Cum sa scap de ele?

6 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

XComprese cu infuzie de musetel"pliculete",se pune doua pliculete la 200 ml apa clocotita,se acopera vasul,se lasa 15 minute,apoi se inmoaie cateva comprese sterile si se aplica pe zonele afectate"foarte bune pentru cearcane"testate de minehee heelove struck

eileen
| eileen a răspuns:

Nu bea cafea, hidrateaza-te bine cu apa nu cu sucuri acidulate, nu mai manca in cantitati mari carne, ci legume si fructe proaspete.
Apoi, pune-ti rondele de cartofi in jurul ochilor, zatul de la cafea da roade, castraveti la fel.
Nu fuma...nu bea alcool.
Se poate totusi sa fie si o problema interna, mergi si fa-ti analize.

mlm
| mlm a răspuns:

Incearca cu comprese de ceai de albastrele si cu felii de castravete, te vor ajuta, daca nu dispar atunci este nevoie sa folosesti un produs anti cearcan.

| MADALINAAAA a răspuns:

Si eu sunt la fel.de fapt, am cearcane permanente si doar 16 anistraight face...pentru cearcane folosesc rondele de castraveti, dar si de la plafar o crema pentru cearcane. mi le atenueaza, dar tot nu-mi dispar...

| claudya a răspuns:

Consulta un medic de specialitate.interne... sa nu fie vreo problema...

| meblondish a răspuns:

Incearca sa-ti pui comprese cu pliculete de ceai verde...la mine a mershappy...si castravetele e bun...rece de la frigider...winking