| Edmonds2342 a întrebat:

Din experienta voastră, care pasta de dinți albește dinții? (știu ca în teorie, toate promit asta)

6 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Cel mai mare randament îl dau cele cu cărbune. Bineînțeles, nu te aștepta să te trezești cu un zâmbet de hollywood dacă le folosești, dar deschid vizibil nuanța dinților (sau cel puțin la mine așa a fost).
Important e să o folosești constant și să îți perii dinții cel puțin 2 minute, fără să pui apă pe periuță înainte și să dai în toate direcțiile după cum s-a mai menționat deja. Poți încerca să folosești și bicarbonat dar eu am fost destul de mulțumita de rezultatele obținute cu pasta cu cărbune. Sau am mai văzut prin dm-uri niște șmecherii tot pentru albit dinții, ceva care se aplică pe dinți și după ce lași puțin timp te speli. Dar n-am dat prea multa atenție și nu te pot lămuri ce era mai exact. Îți recomand să mergi într-un dm dacă ai posibilitatea și să te uiți la raionul cu paste de dinți să vezi ce găsești

| theforceofgood a răspuns:

Dacă vrei să-ți albeşti dinții fă-ți o programare la un medic dentist pentru asa ceva, deoarece pastele de dinti nu au un efect prea puternic de albire a dintilor, iar albirea dintilor la dentist este are eficiență100% şi reprezintă o opearțiune foarte simplă şi foarte rapidă şi fără niciun fel de durere.
Am mai găsit pe net metode de albire acasa cu ajutorul bucabornatului, dar la dentist este mult mai sigur şi eficient.

| AndreeaCristina1992 a răspuns:

In primul rand toate pastele de dinti curata. Uita-te neaparat la data expirarii! Periatul este esential! Degeaba ii speli cu cele mai bune paste daca nu te speli de calitate.Periatul se face de sus in jos si timp de 3 minute, dimineata si seara.Pentru albit foloseste o data pe zi bicarbonat de sodiu, albeste foarte tare, spun din propria experienta.

| EdwardMdk a răspuns:

Salut.
Eu folosesc o pasta de dinti pe care ti-o recomand si tie, ea se numeste "charcoal toothpaste"
Si este foarte, foarte buna, daca te speli o data cu ea pe dinti, dintii tai o sa fie albi.Multumescpentru timpul acordat ca ati citit asta.

| Gabrielamaria2000 a răspuns:

Eu folosesc sensodyne pentru albire și chiar îi albește, mai sunt cele de la splat (se găsesc pe notino ), bled-a-med, colgate max white

| Matache_Elenaa_1998 a răspuns:

Daca vrei doar o pasta de dinti si nu vrei sa apelezi la o albire sau la alte proceduri, eu iti recomand "Colgate Expert White". Pot sa spun ca le-am incercat efectiv pe toate si asta a fost singura care a functionat la mine. Succes happy