| anonim_4396 a întrebat:

Doamnelor, de ce va place sa va vopsiti parul? Nu este mai frumos natural daca este foarte bine ingrijit/curat? Barbatii iubesc femeile naturale la exterior si la interior (neprefacute).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parul descrie personalitatea, cum se afișează pe exterior asta descrie interiorul, nu se simt confortabile in propria lor persoana(sau au ceva de ascuns) și atunci își schimbă ceva la par, cum altele își taie parul cand se despart de cineva. Pentru că vor să uite.

In general parul vopsit, extra machiaj, corp tatuat, sau Pierce in nas sunt semne clare că tipa e cam, cum sa zic cwrva laughing

| WonderGirl7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu curva ci o persoana care vrea sa fie asa cum vrea si care nu ii este frica de a fi judecata.
Acuma într-adevăr ca machiajul in exces arata ca dracu, dar din moment ce il folosești doar ca sa iti evidențieze trăsăturile n are cu ce sa te strice.

| anonim_4396 explică (pentru WonderGirl7):

"o persoana care vrea sa fie asa cum vrea si care nu ii este frica de a fi judecata." - pai cam asta e descrierea perfecta a ce am zis eu, nu judec pe nimeni, dar din cate am observat eu tipele care se vopsesc tind sa fie mai libertine, dintr-un punct de vedere sau in altul. Nu e ceva rău, e doar adevărul.

66 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ești purtătoru de cuvânt al bărbaților? te-ai dus din ușă în ușă să îi întrebi ce preferă sau de unde generalizarea cu „bărbații"?
Prietenul meu a zis că-mi stă mult mai bine de când mi-am făcut balayage, așa că uite, deja un caz care-ți contrazice marea ta afirmație

| morfeo a răspuns (pentru Adry05):

Da, e avocatul poporului

| Adry05 a răspuns:

Educație auzi și tu laughing))
cunosc persoane din familii foarte bune, cu studii și tot ce vrei și aleg să se vopsească dintr-o dorință de a încerca și altceva, nu să impresioneze pe nimeni sau ce prostii s-au mai zis pe aici. Asta mai lipsea, judecata după faptul că alegi sau nu să te vopsești, jesus...

| Ramo024 a răspuns:

Imi vopsesc parul pentru ca este carunt.

| Drimmero a răspuns:

Vopsitul parului nu e nimic wow, pe unele le avantajeaza. Tot ce vreau de la o femeie este sa aiba parul lung si cu volum, cea mai mare feminitate sta in parul lung la ele. Pacat ca vopsitul prea des le arde parul si il deterioreaza.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Multe vor sa para mai baietoase prin parul scurt. Sau din lene de a nu spala parul lung. Cea mai frumoasa femeie este cea naturala. Nu zice nimeni sa ai parul de juma de metru dar nici facut periuta ca baietii.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Alea tunse periuta sunt nasoale in draci.

Vopsitul nu e ceva naspa, doar sa nu exagereze cu el.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"Bărbații iubesc femeile naturale"

Păi, suntem naturale. Folosim coloranți naturali, cu extracte din plante.winking

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De ce?! Poate că multe ne dorim o schimbare, un look nou, o facem poate și din curiozitate, să ne surprindem, să vedem cât de haios sau de super ne stă cu alte culori, care le copiază extrem de bine pe cele naturale.
Acum, dacă unele dintre noi aleg să se vopsească în culori mai îndrăznețe, de roz neon, verde sau albastru e alegerea lor, poate sunt firi mai rebele, mai nonconformiste și le place un look mai trăsnit/extravagant, cu care să șocheze temporar.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu cred că tu ești tot Clint aka Morbid.

| Apokales a răspuns:

Poate gresesc, dar nu este doar incercarea de a atrage un potential partener, cred ca este si concurenta intre ele, intre fete, de a fi mult mai atragatoare, sa iasa cat mai mult din tipar.
Mie personal imi plac cu parul multicolor big grin. Cat mai multa diversitate din acest punct de vedere cu atat mai bine.

| WonderGirl7 a răspuns (pentru Apokales):

Eu il am verde semipermanent, deocamdata.
?

| Apokales a răspuns (pentru WonderGirl7):

Ok, esti fata, deci exista o concurenta sau o urma de gelozie fata de o alta fata care atrage atentia mai mult decat o faci tu? Este culoarea parului o arma din arsenal ca sa atragi atentia baietilor?

| WonderGirl7 a răspuns (pentru Apokales):

Nu nicidecum. O fac ca asa imi place. Eu am parul natural și uneori ma vopsesc cu chestii semipermanente.O fac din plăcere, pur si simplu imi place sa fiu diferita si vreau sa vad cum arat si in alt mod.
Inca nu am de gand sa il vopsesc de tot. Aia o sa o fac mai încolo.
Ca unele o fac cum zici tu sa fie mai diferite decat altele ii treaba lor, dar majoritatea nu o fac sa impresioneaze pe nimeni. Nu știu de unde naiba ai scos tu ideea asta. In fine.
In concluzie, fiecare face ce vrea si o face pentru el personal.

| ancaval a răspuns:

Ține de educația de acasă, de anturaj, de "moda" prostească. Eu nu m-am vopsit niciodată, pentru că în neamul meu s-a mers întotdeauna pe natural, simplu. E de bine.
Dar na... libertatea exagerată le-a luat mințile oamenilor, care mai de care vopsit, verde în cap. Nu prea mai există rușine, și asta e grav.

| anonim_4396 explică (pentru ancaval):

Educație? Rusine?rolling on the floor

| WonderGirl7 a răspuns (pentru ancaval):

Si ce grija ai tu cum ne vopsim noi,, libertinii''? Ca nu is pocaită ca tine nu insemna ca nu am dreptul sa ma vopsesc cum vreau.
Naturala is blonda si acum il am verde. Ai vreo problema cu asta?
eu zic ca contează mai mult personalitatea si sufletul omului de cat o culoare.
De ce sa ne fie rușine? Ce rușine sa fie in treaba asta? din potriva nu ne e rușine. Nu suntem intimidați de niște încuiați ca si tine si nu ne e frica sa fim judecați. Dacă ne am uita după mentalitatea ta, am fi morți de mult.
Ramai tu la naturalul tau si lasa oamenii fiecare cum vrea.
Eu dacă vreau sa il am natural din nou, pot. Nu i mare lucru.

| WonderGirl7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Las o ca ii încuiată pocăita?

| anonim_4396 explică (pentru ancaval):

Nu e de mirare că ești atacata, in ziua de azi e o rușine să fii naturala. laughing

| WonderGirl7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu nu este. Ai înțeles total greșit. E o rușine sa ai niște păreri tâmpite si sa te crezi tu smecher /smechera ca ai parul natural/naturala.
Am mai zis, fiecare face ce vrea. Daca ea se simte ofensata, treaba ei. Eu nu judec pe nimeni ci imi exprim părerea.

| anonim_4396 explică (pentru ancaval):

Am vazut tipe cu parul natural care aratau extrem de bine. Par lung, saten natural. Daca il ai curat tot timpul zic ca e cel mai fain. Plus ca nu iti cade parul dupa ce te tot vopsesti in nu stiu cate culori. Ai numai avantaje daca ramai natural la par. Si daca apar ceva fire albe nu este asa o mare problema. Anii trebuie sa se vada mai devreme sau mai tarziu. Te minti pe tine cand incerci sa ascunzi ca ai 50 ani si vrei sa arati de 30. Sunt de acord cu tine ca tine de educatia de acasa si de anturaj. Daca ala sau aia se vopseste eu de ce sa nu ma vopsesc?
Pacat ca nu ramanem naturali pentru ca suntem cei mai frumosi asa. Atata vreme cat ne ingrijim ne aratam adevarata frumusete.

| ancaval a răspuns (pentru WonderGirl7):

1. Cine ți-a zis că sunt pocăită? Ai dovezi pentru ce spui? Evident, nu! Sunt catolică, dar nu religia contează.

2. Eu las oamenii să fie cum vor ei, nu am nici o treabă. Nu știu cum ai ajuns la concluzia că nu i-aș lăsa!

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Și cine mă atacă? Ce fel de oameni? Hmmm!

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte corect spus!

Eu chiar mă bucur când văd oameni care mai gândesc așa, și mai ales că ești bărbat! Să vi și să discuți despre natural, în ziua de azi... spune multe!

| anonim_4396 explică (pentru ancaval):

Si eu sunt catolic dar nu are treaba cu religia. Ca esti adventist, ortodox sau mai stiu eu ce. Tine de a-ti respecta corpul fara sa-l umpli de culori in cap, tatuaje sau mai stiu eu ce artificii. Cand treci pe albastru, mov, verde sau alte culori in cap insemna ca iti place sa epatezi. Nu esti multumit/multumita cu ce ai de la natura. Si tot o sa schimbi la culori pentru ca nimic nu multumeste pe genul asta de oameni.

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect. Eu am înțeles mesajul. Mai greu cu inconștienții! Ăia nu înțeleg!

| Mogiojojo a răspuns (pentru anonim_4396):

Am observat ca de multe ori catolicii sunt mai putin superficiali decat ortodocsii.

| Holiday a răspuns (pentru ancaval):

"Eu nu m-am vopsit niciodată, pentru că în neamul meu s-a mers întotdeauna pe natural, simplu."

Inseamna ca nici hartia igienica n-o folositi, daca va place atat de mult "pe natural". Frunze si coceni, nu?

| ancaval a răspuns (pentru Holiday):

Îți place să jignești? Ce câștigi cu vorbele astea? Astea sunt vorbe care vin din frustrare!

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Cam aiurea sa arunci asa vorbele.

| Holiday a răspuns (pentru ancaval):

Pe bune, adica tu crezi ca cei/cele care se vopsesc sunt nerusunati, adopta ceva prostesc, adica ii jignesti doar pentru ca ai tu niste idei tampite despre asta, dar cand vine vorba de ce faci tu "pe natural", stai ca nu se mai potriveste decat ce-ti convine.
De fapt frustrarea e la babele nebune care stau ca tatele la poarta, comenteaza si barfesc despre cum se imbraca, cum se machiaza sau cum se sterg la fund altii. Despre asta e vorba de fapt.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Intai uita-te ce zice baba despre altii.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Apropo de asta, ia imagineaza-ti-o cu par pe picioare ca maimuta, eventual o mustata generoasa, asa mai pe natural. Dar nah, fiecare cu fetisurile lui.

| ancaval a răspuns (pentru Holiday):

Oare ce meriți tu pentru vorbele de mai sus?
Și mama ta e femeie. Și soția ta e femeie. Și fetița ta e femeie. Ți-ar plăcea să auzi vorbe de astea la adresa lor? Cu siguranță, NU! Așa că...lasă tu oamenii, nu jigni pe nimeni.
Am înțeles că ți-e ciudă pe mine, pentru că ne-am condrazis serios și, probabil, nu ai mai știut cum să te aperi și de aceea mă jignești! Urât urât!

| anonim_4396 explică (pentru ancaval):

Nici în neamul meu nu s-a vopsit nimeni, ce legătură are asta cu alegerile mele? laughing E ca și cum ai spune că stai să-ți iei bătaie de la soț, că așa a făcut și mama ta, și dacă mama ta a făcut un lucru, e automat ok și devine lege universală. Nu suntem obligați să fim oglinzile părinților, putem să ne luăm și singuri deciziile. Un păr colorat nu a omorât pe nimeni. Prea dramatizați. It ain't that deep, honey.

| Holiday a răspuns (pentru ancaval):

"Și soția ta e femeie. Și fetița ta e femeie. Ți-ar plăcea să auzi vorbe de astea la adresa lor? Cu siguranță, NU!

Pai bai nebuno, cine a inceput cu jignirile? Bun exemplu ai dat! Obiectiv vorbind, toate rudele mele de sex feminin care au peste 15 si mai putin de 60 de ani se vopsesc mai mult sau mai putin. Cu alte cuvinte, chiar ai merita sa te jignesc avand in vedere ineptiile pe care le debitezi. Cu te te-am jignit, cu faptul ca am zis ca esti o baba paroasa? Care din afirmatii nu e reala? Ori esti asa, ori minti cand spui ca esti "pe natural". Zi merci ca doar te alint putin, daca ar fi chiar sa te jignesc...nu te vad bine.

"Am înțeles că ți-e ciudă pe mine"

N-ai inteles. Nimanui nu cred ca ii poate fi ciuda pe prostia altuia. Cuvantul potrivit e "greata".

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mă interesează ce ai scris mai sus, nici părerea ta, nici ideile tale, nici persoana ta. Salutare!

| anonim_4396 explică (pentru ancaval):

Nu te interesează pentru că nu ai contraargumente serioase și ai impresia că meriți respectată doar pentru că deții un vagin. Salutare!

| ancaval a răspuns (pentru Holiday):

Să te fac și eu "nebun"? Serios?
Pari nervos. Ușor! Liniștește-te! Nu împarți nimic cu mine.
De 2 zile insiști cu tot felul de comentarii. Nu ai de gând să te oprești?

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce argumente să am eu? În legătură cu ce? Din moment ce nu mă interesează persoana ta!

| anonim_4396 explică (pentru ancaval):

Nu era vorba despre mine, but go off. laughing

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai rar e vorba de tine. Am înțeles asta.
Pur și simplu nu-mi plac oamenii ca tine, care se bagă aiurea. Nu te consider o persoană cu care as putea discuta. Râzi cât vrei!

| anonim_4396 explică (pentru ancaval):

Nu m-am băgat deloc aiurea, ești pe un site de socializare, dacă voiai să vorbești singură, îți treceai gândurile pe un blog. Sau într-un jurnal, că tu ești mai old school. Nici eu nu simt că am ce discuta cu tine, dar am multă empatie și încerc să ajut oamenii cu probleme, atât cât pot. E multă beznă în lumea din care vii tu.

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine faci. Ajută oamenii și nu-mi spune mie, și nici la alții. Faptele bune se fac în liniște, nu cu nasul pe sus, "eu ajut".

Și în ultima parte, aia cu lumea din care vin....nu știi nimic, crede-mă! Și dacă nu știi, frumos ar fi să nu abordezi un astfel de subiect. Mersi!

| WonderGirl7 a răspuns (pentru Holiday):

Doamne, omule ești bestial cât am râs la commentul tău
?
Păcat ca nu ii pot da o evaluare.

| aumih16 a răspuns:

Nu comentez! in viata fiecare face ce vrea el cu viata lui! s-a tot zis spus si ca de la 18 ani! probabil adevarat sau nu! le cer bani parintilor pentru solar! silicoane! botox! etc! sincer nu prea ma intereseaza chestia asta! cum poate nu ma intereseaza ca ala e gay! bisexual! etc!

| Digikey a răspuns:

Este un fel de a da km inapoi ca sa tepuiasca credinciosi naivi ca tine.Dar cu bani.

| Yurisa a răspuns:

Sper ca iti place si parul meu de pe picioare atunci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt atât de frumos vopsită încât mereu sunt întrebată dacă e culoarea mea naturală. Cui îi pasă ce vreți voi? laughing Măcar de ar fi adevărat, dar sunt vopsită de câțiva ani și niciodată nu mi s-a reproșat ceva pe tema asta, ba chiar mi s-a zis să nu mă schimb pentru că mi se potrivește. De asta sunteți singuri majoritatea de aici. Vă blocați în detalii stupide, prejudecăți total aiurea, parcă n-ați fi din secolul ăsta. Educație? Nu consider că duc lipsă. Modă? Mă vopsesc de pe la 14-15 ani, am fost la un liceu mic și eram efectiv singura roșcată de acolo, iar social media nu prea conta pe atunci. Libertinaj... deja mi-e greață să mai citesc, cea mai libertină am fost, petrecându-mi adolescența citind de dimineața până seara. Iubitul meu a zis că pot să mă fac și albastră dacă îmi place. Știu tipe cu relații serioase care își schimbă culoarea în fiecare lună. Unora le plac schimbările, pe altele le avantajează alte culori față de cele cu care s-au născut. Chile, că vă place naturalețea până începe să nu-și mai dea părul jos de pe corp sau începe să mănânce cu mâinile direct din farfurie. Atunci vă amintiți că trăiți în secolul 21. Nu mai stați cu ochii în stânga și dreapta, pregătiți să judecați orice lucru care e ieșit din comun la voi în sat, pentru că sunteți cam ipocriți, voi spuneți că nu vreți superficialitate, dar judecați un om pentru că are nu știu ce culoarea în podoaba capilară în loc să încercați să cunoașteți persoana. E stupid.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata mea, tot respectu pentru tine și pentru tot ce ai zis și aici și mai jos, fooooarte bine punctat. Keep up the confidence and the fierce attitude with these low bitches.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

We stan a queen love struck

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Thank you, sis :*

| Adry05 a răspuns (pentru supadeceapa):

Eu vreau un grup de bff cu voi 2 jur

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îți place Marilyn Monroe?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu

| Jus7t a răspuns:

O femeie care se respectă nu poartă păr.

| anonim_4396 explică (pentru Jus7t):

Poarta peruca? happy

| sopranaCadaverica a răspuns:

Nu-s adepta pitiponcelilor cu machiaj excesiv si imbracaminte vulgara; daca vei sta in centrul Bucurestiului pe o banca si vei vedea trecand fel si fel de caricaturi de oameni, vei observa ca barbatii for intoarce INTOTDEAUNA capul dupa femeile machiate, care vor sa iasa in evidenta cu un mers dubios, sa nu zic lasciv, atitudine de 'morcov infipt' si, bineinteles, imbracaminte kitschoasa 'sexi'. Tipele cu un aer inocent si senzatia aia de 'prospetime' per total, si la chip, si la corp, si la felul in care sunt imbracate, de obicei, atrag foarte putine priviri.

| anonim_4396 explică (pentru sopranaCadaverica):

Te oftici ca nu intoarce nimeni capu dupa tine

| Mogiojojo a răspuns:

Si mie imi place parul natural saten la fete si lung. Nu l-am vopsit niciodata pentru ca nu am fost curioasa.

| JulyDreams a răspuns:

E influenta social media aici. Daca n-am yacht si lambo macar sa am parul lor.

| WonderGirl7 a răspuns:

Fiecare face ce vrea. Eu am văzut bărbați care se uita numai după fake-uri.
ce zici tu e doar părerea ta si este irelevanta.
Daca ii baba si ii carunta nu trebuie sa se vopsească?
Poate ii bruneta si nah se trezește intr o zi si vrea sa fie blonda, ce problema ai tu cu asta?

| anotherwoman a răspuns:

Fiecare este liber sa faca ce doreste cu corpul lui. Este important sa te simti bine in pielea ta, sa te iubești. Daca ne nastem cu par saten si il vopsim roșcat e fix alegerea noastra. Daca esti limitat in gandire n-ai cum sa înțelegi lucrurile acestea. Tu de ce te tunzi? De ce nu stai natural? Pentru nu ti-ar placea de tine, deci faci o schimbare

| Emima19 a răspuns:

Presupun ca este ceva nou, dorința de a cunoaste necunoscutul, de a fi diferit. Nu tine deloc de educație și de bun simt. happy fiecare face cum vrea.