| Rx5hnS a întrebat:

Duminica am o nunta si m-am gandit sa imi fac un smokey eyes ca sa se asorteze cu salopeta mea neagra. Dar genele mele false au devenit jeg si le-au cazut perii ( sunt de la h&m, le am de 3 luni) si le-am aruncat. Merge sa fac smokey eyes fara gene false? Daca nu, ce idei imi dati?
Ps: Genele mele naturale sunt destul de scurte si rare.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Salopeta neagra la nunta?
Cred ca confunzi nunta cu discoteca/ sau crasma.

Daca este un eveniment atat de important, unde vin familii serioase, rude si unde vei fii in atentia tuturor, este bine sa te imbraci adecvat pentru o nunta, adica elegant si clasic, rochita sau fusta si bluza, ca de salopeta o sa ai tot timpul din lume sa o porti la ce bar, discoteca, crsma ori restaurant vrei.

Daca nu ti-ai pus pana acum gene false cu care sa te fii obisnuit, nu risca sa ti se inroseasca ochii taman in ziua nuntii si nici sa-ti curga rimeleul pe ochi, poarta genele tale naturale rimelate si atat.

| Rx5hnS explică (pentru Violleta2022):

Daca as purta rochie sau fusta mi s-ar vedea celulita in toata spendoarea ei, cu care tot ma chinui de 3 luni sa scap( creme, sala, masaje anticelulitice etc). Decat sa imi vada mi-e picioarele vai de capu lor si sa ma fac de tot cacatu acolo, mai bine o salopeta eleganta, neagra cu un colier, si o pereche de pantofi cu toc negri ( 15 cm ca am 1, 60, sunt pitica) merge.
Cat despre genele false, eu port aproape zilnic cand ies din casa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Rx5hnS):

Imi pare rau sa-ti spun, dar la o nunta clasica, no salopeta indiferent de cat este de eleganta crezi tu ca este, nu va fi niciodata apreciata sau acceptata.
Poarta o rochie lunga, daca vrei sa-ti acoperi celulita!
Macar din Respect pentru miri si rudele lor, ca sa nu le strici imaginea.
Si cand stii ca ai ocazii deosebite, puna mana si munceste cu 6-12 luni inainte, sa dai celulita si grasimea jos, daca tot vrei sa impresionezi, altfel poti sa-ti pui o rochie tip sac, si se acopera tot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine mai are nevoie de gene false cand exista Maybelline LASH sensational mascara? laughing

| NadarraXD a răspuns:

Merge si fara, daca le dai cu rimel

| Claraaaaa16 a răspuns:

Dă-le doar cu puţin rimel, si desigur ca merge si asa foarte bine. O sa arati perfect. Slay girl smug