| Rakanishuu a întrebat:

Dupa spalare, parul meu se "infoaie". Adica are mult volum si mi se fac niste carlionti si parul in sine pare incarcat. Sta asa cateva zile dupa isi revine. Ce pot face sa nu mi se mai intample asta?

Răspuns Câştigător
| purplestar9494 a răspuns:

Se intampla asa din cauza volumului pe care il ai.Cea mai buna solutie este sa gasesti sa gasesti un salon bun in care sa iti filezi parul.Alte solutii ar mai fi sa folosesti un balsam bun pentru par, incearca:gliss sau mastile de la kalos sunt foarte bune mai ales cea cu argan.O alta solutie ar fi sa folosesti spray-uri pentru netezirea firului de par care se pot utiliza inainte sau dupa spalare se gasesc peste tot si preturile sunt variate dar ti am spus o solutie de durata si care te ajuta este filatul parului.

4 răspunsuri:
| andraaa01 a răspuns:

Buna. Asa e firul tau de par. Dar il poti ajuta si tu putin, alegand un sampon cu hidratare si apoi un balsam sau o masca daca nu vrei sa ti-l incarci prea tare, dar doar pe varfurile parului sa o intinzi si o lasi 2 - 3 minute sa actioneze, apoi te clatesti bine. Iti poti lua si o solutie pentru descurcarea firului de par, putand folosi solutia fie inainte de a-l usca fie dupa. Posibil sa fie si din cauza ca nu insisti suficient pe spalat. Indicat este sa il speli de cel putin doua ori, dar poti insista atat timp cat simti tu ca iti aluneca si scartie parul in mana ta, cu siguranta atunci e perfect spalat. Sper ca te-am putut ajuta. Pupici.

| Oana92 a răspuns:

Da-l cu spuma cand e ud si apoi usuca-l cu difuzorul(partea aia mare cu tepi de la uscator), o sa iti stea mult mai bine. In rest nu ai ce sa-i faci, e natural, probabil si aspru, dar cu spuma o sa stea fain. Vorbesc din experientahappy

| aleahimk a răspuns:

Poti sa iti iei un tratament/spray cu efect leave-in, ori daca ti-l usuci cu uscatorul de par treci si cu peria prin el sa ti-l usuci drept, nu sa il lasi in voia lui sa ti se increteasca. Daca este la fel si dupa pieptanare in timpul cand e ud si la uscare, du-te la un salon sa iti mai ia din volum.

| xAliya a răspuns:

Sa nu te usuci cu uscatorul de par si in nici u caz cu capul i jos, deoarece acest lucru ii va da si mai mult volum, poti incerca spray uri fara clatire(leave in), eu am incercat unul de la john frieda si a fost foarte bun sau mai e unul de la Syoss pentru stralucire care mi a cumintit parul cat de cat.Foloseste un pieptane cu dintii rari in loc de perie.Si evita spuma/fixativul pentru ca incarca parul si folosirea indelungata il va deteriora.