| lovebitesforever a întrebat:

E adevarat ca daca iti tii parul strans in coada va creste mai repede? Ce alte sfaturi pentru. cresterea rapida a parului stiti? Funda pentru. cele mai multe vot pentru. restul!

Răspuns Câştigător
| Doηηa a răspuns:

Tratament cu ulei de ricin
O masca formata din ulei de ricin, ulei de masline, ulei de migdale, o fiola cu vitamina A si o fiola cu vitamina E, aplicata pe
par timp de 30 de minute poate face minuni. Nu numai ca iti va ajuta parul sa creasca mai repede, dar il va hidrata intens. Trebuie sa ai grija doar sa samponezi bine parul la final pentru a curata orice urme de ulei sau grasime.

Tunde-l periodic
Varfurile despicate sunt pe cat de inestetice, pe atat de daunatoare parului tau. Tunsul periodic al parului si indepartarea varfurilor degradate duc la revigorarea acestuia. Daca vei taia cate 3 – 4 centimetri o data la doua luni, vei vedea ca se regenera si va creste mult mai repede.

Maseaza-ti pielea capului
Intensificarea circulatiei sangelui la nivelul scalpului stimuleaza cresterea parului. Poti face acest lucru foarte simplu: maseaza cu varful degetelor pielea capului cu miscari circulare timp de 2 – 3 minute pe zi. De asemenea, este recomandat sa-ti masezi scalpul atunci cand te samponezi, pentru ca degetele vor aluneca mai repede, iar miscarile vor fi mai energice.
Cam atât știu. happy

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Tunde-ți vârfurile o dată la două luni, consumă alimente bogate în vitamine și calciu, iar pentru stimularea creșterii poți folosi ulei de ricin (îl găsești la plafar).
Baftă!

| anamaria06 a răspuns:

Iti recomand tunderea regulata a varfurilor si masti facute in casa cum ar fi : ulei de ricin, ulei de masline, galbenus de ou, vit A si vit E. eu folosesc masca saptamanal. cantitatile le stabilesti tu in functie de lungimea parului. cu masca se sta 3-4 ore sau poti sa ti-o pui seara inainte de culcare, iti pui o casca de dus si dormi cu ea. petrolul ai foarte bun pentru par dar se gaseste greu si miroase urat.

| Ella a răspuns:

Nu va creste mai repede:este ca o iluzie,vei avea impresia ca a mai crescut dar nu va crestehappy.El nu se va mai toci atat de mult si nu se va mai ingrasa probabil atat de repede, deoarece nu vei mai sta cu mainile prin el toata ziua. Pai poti sa iti faci cu ulei de ricin sau cu petrol si sa iti gasesti o gama de produse pentru parul tau, careia sa i te fidelizezihappy>big grin

| lovebitesforever explică (pentru Ella):

Mda, ai dreptate imi va parea o solutie doar pentru ca nu il vad toata ziua si nu stau sa vad daca a mai crescut!laughing. O sa incerc tratamentul pe baza de ricin dar sti cumva in cat timp se vede vreo schimbare?

| Ella a răspuns (pentru lovebitesforever):

Nu o sa se vada imediat,sau intr-un timp anume, dar daca iti faci masca des si stai cu ea de seara pana dimineata apoi te speli si iti aplici iar o masca tratament hranitoare etc, special pentru parul tau...si important sa mergi sa iti tai din varfuri o data la 2-3 luni, pana la anul in vara eu zic ca vei avea un super par:X Ideea e sa incerci sa nu il "chinui" prea mult-adica uscatu cu fheonu sau intinsu cu placa etc.Si incearca sa il tii prins in coada, pentru ca astfel nu ti se va mai toci asa repede etc si va si satisfactie si pentru tine, caci vei avea impresia ca este mai lung.Important este sa te gandesti ca va fi bine si atunci vei fi complet multumita.

| Ariyana a răspuns:

Parul creste aproximativ 1, 25 cm la doua luni.Nu ii poti accelera cresterea.Nu este adevarata afirmatia.Si pe langa asta, nu e bine sa iti tii parul in coada deoarece poti avea dureri de cap si trage firele de par, rezultand caderea parului. Taie-ti o data la 2 luni varfurile, cam 2-3 cm si ai sa vezi ca parul va creste mai repede.De asemenea spala-te de 2 ori pe saptamana pe cap pentru a-l mentine curat.
Sper ca te-am ajutatwinking.

| PsychoDreamer a răspuns:

Pai du-te la farmacie si procura sampon special, care accelereaza cresterea parului

| crina97 a răspuns (pentru PsychoDreamer):

Tine-l impletit... Mai da-ti din cand in cand (o data pe luna) cu o masca. La mine a functionat happy