| Antonia90 a întrebat:

E adevărat că din cauza machiajului îmi pot apărea coşuri?thinking Eu nu prea cred. Voi ce ziceţi?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Machajul folosit in mod curent, nu avantajeaza tenul pentru ca, nu-l lasa sa respire si atunci pot sa apara mici focare de infectie, care apar sub forma unor cosuri.
Machajul ocazional si foarte discret, poate fi folosit si nu ii va face rau tenului tau.
Esti tanara si esti frumoasa si fara machiaj, pentru ca tineretea este frumoasa prin ea insasi.
Sa stii ca sunt si persoane alergice care nu pot folosi nici machiajul si nici vopseaua de par, asa ca situatia difera de la o persoana la alta.
Eu folosesc doar o crema hidratanta si un ruj de buze cu o culare pastel si acest gen de "machaj" l-am folosit toata viata si tenul meu este in perfecta stare.
O seara placuta, multa sanatate si un An Nou fericit.

13 răspunsuri:
| Mihaela a răspuns:

Eu ma machiez, nu o tona, rimel si dermatograf. Cateodata si fard.Am destule cosuri pe fata, dar nu cred ca de la machiaj. Depinde la ce te referi cand spui 'machiaj', e posibil ca fondul de ten sa fie cauza. Eu nu folosesc fond de ten, si nu am folosit.
Oricum, cred ca nu iti apar cosuri de la machiaj.
Sper ca te-am ajutat! Pa-pa!

| chels95 a răspuns:

Da pentru ca acopera porii, exista si machiaj care nu acopera porii

| asdfghjklmnb a răspuns:

Da e adevarat! Incearca sa folosesti machiaj doar cand e nevoie neaparat de el.Eu cand eram mica m-am machiat destul de mult, iar acum sunt plina de cosuri!

| evelynne a răspuns:

Cosurile apar din alte probleme. Daca folosesti farduri de calitate nu-ti fac rau. Make-up artistii aproba folosirea machiajului. Daca ne facea rau fetei, nu cred ca majoritatea fetelor s-ar mai machia.

| ganton a răspuns:

In exces da. Nu te da cu mult fond de ten.

| Shawty a răspuns:

Daca ai cosuri pe fata fie ele cat de mici si te dai cu fond de ten mai rau faci pentru ca iti vor aparea mai multe...

| Veroniquest a răspuns:

DAA.Fiindca machiajul contine tot felul de substante daunatoare pielii.Si nu e prea bine sa te fardezi mai ales exagerat. Putin rimel, si putin fard.ATAT!

| myky2507 a răspuns:

Da, este foarte adevarat. Daca nu stii ce fel de farduri/fonduri de ten etc.sa folosesti, tenul tau poate avea de suferit, deoarece atunci cand suntem machiate pielea nu mai respira, si sebumul, celulele moarte raman in piele, de unde apar cosurile.

| CraziNess a răspuns:

Nu iti ies de la machiaj happy dar machiajul de poate imbatrani happy

| andreetgv a răspuns:

Depinde ce machiaj de exemplu daca folosesti unul de calitate nu o sa-ti iasa dar totusi trebuie sa iti dai cu crema pe fata in fiecare zi si nu cred ca vei avea surprize.

| XenofX a răspuns:

Depinde de ten mia nu imi apar cosuri happy
ceao:*

| dizainarul a răspuns:

Nu e adevarat.Coasurile apar din cauza problemelor.Nu-ti va griji nu este din cauza machiajului.

| abc_7666 a răspuns:

Pai depinde de calitatea produselor pe care le folosesti si de sensibilitatea pielii tale. Si neaparat seara sa te demachiezi, altfel risti sa iti apara cosulete.