| KaanNoah a întrebat:

E cineva de aici care a scăpat sau si-a eliminat alunitele? Cum pot să le elimine? Am câteva pe fata si nu imi plac deloc.As arata mult mai bine daca nu stiu le-as avea. E vreo solutie?

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cred ca faci confuzie intre alunite si escrescente, deci tu sigur ai escrescente nu alunite.
Alunitele sunt alea sub piele si sunt netede, deci sigur nu ai asa ceva.
Cer ai tu se elimina dar la medic, te duci si ti le scoate.Acum nu stiu dei moca, probabil trebuie sa dai ceva bani pentru asta.

| anonimg a răspuns:

Problema se rezolva pe cale chirurgicală.
Exemplu: https://www.clinicadermatologie.ro/cartografierea-alunitelor

| Andreeush a răspuns:

Chirurgical le poți scoate.

| Raducons a răspuns:

Se scot la dermatolog, dar costa ceva cam 150 una, eu am scos cateva si mie nu imi plac deloc, chiar nu le suport.

| VasileAmadon a răspuns:

Te plângi pentru niste alunite doar? Eu am dermatită seboreica pe față și lucrez la KFC, ma vede foarte multă lume dar nu mă plâng!
Oricum dacă vrei sa scapi de ele trebuie sa te duci primadata la un consult dermatologic si după prin cele chirurgicală ți le va scoate