| RaissaM a întrebat:

E mai buna epilarea cu lama sau cu crema in zona intima? Care e diferenta?
(Nu vreau raspunsuri gen ceara sau aparat).
Funda.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Lama face firul sa creasca mai gros si mai des. Crema este mai usor de folosit. Prin ambele procedee vei avea fire care cresc pe sub piele, dar la crema vor fi mai multe.
Poti incerca o epilare definitiva cu laser la salon. In cateva sedinte nu mai creste aproape de loc.
Mie personal imi place o epilare completa in zona intima pentru prietena mea. Parul, oricat de putin ar fi, pastreaza mirosurile si ma deranjeaza la anumite activitatiwinking

7 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Crema e mult mai ok, nu se indeseste ca la lama

| Aasdfghj a răspuns:

Lama ingroasa firul de par. O sa creasca nasol dupa. Foloseste crema. E mai usor de folosit si nu se lasa cu rani.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa-i faci o freza tunsa scurt, si aranjata cu lama doar pe margimi. O "pasarica " cheala nu poate fi considerata apetisanta si nici nu naste pasiuni si fantezii sexuale.

| Leo1993 a răspuns:

Niciuna, epilarea definitiva e cea mai buna

| AnastasiaMariaAnastasia a răspuns:

Cu crema deoarece este mai usor si nu se lasa cu rani.

| Kitsune92 a răspuns:

Iti recomand sa folosesti epilarea cu crema, lama iti ingroasa firul de par si iti creste si mai repede.

| RoxanaMardare a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa apelezi la epilarea definitiva cu IPL (lumina intens pulsata). Este mult mai igienica, confortabila si total nedureroasa. Eu m-am ales cu o foliculita in urma epilarii traditionale si am scapat de problema asta prin epilarea cu IPL. Am fost la Glatt MedSpa si nu regret nicio secunda! Recomand tuturor!