| Phantasmagoria a întrebat:

E naspa daca la banchetul clasei a 8 a o sa port rochie neagra? Nu e asa sobra,adica nu e lunga,e sub genunchi, are un umar gol. Atata doar ca e neagra. Si pantofii sunt negri. Nu mi-ar placea o rochie rosie, albastra sau orice alta culoare. Deci?

Răspuns Câştigător
| 7Mary7 a răspuns:

Nu e sobra, stai linistita! si eu la banchetul din a 8-a am avut rochita neagra. aranjaza-ti parul frumos, pune-ti niste accesorii potrivite cu tinuta (adica sa nu arati prea incarcata, si ar fi de preferat sa nu le iei si pe acelea tot negre, mai bine argintiu sau rosu, dar poti alege ce vrei tu; important este sa te simti bine), un machiaj care sa te scoata din tipare si nu in ultimul rand o atitudine pe masura! Iti doresc distractie placuta! happy

12 răspunsuri:
| Xtina_2432 a răspuns:

Eu am avut banchetul saptamana trecuta. Rochita mea a fost tot neagra, insa foarte eleganta. Am purtat pantofi si plic rosu si accesorii rosii. M-am simtit foarte bine pentru ca am iesit in evidenta prin simplitate si eleganta decat prin extravaganta. happy

| bbxbeibiiii a răspuns:

Eu zic ca e ok, adica [dupa parerea mea] rochiile negre sunt printre cele mai elegante. poti eventual sa iti iei niste bijuterii albe sau colorate...winking

| faramatania a răspuns:

Http://www.rochiideocazie.biz/cele-mai-frumoase-rochii-negre/
...şi eu zic că-i naşpa,dacă ţie îţi plac astea?, mie, nu, par chiar penibile, poate, ultima.
elegantza.net/2010/12/cele-mai-frumoase-rochii-negre-ale.html
Ar merge şi una aşa.
http://www.rochidemireasa.com/rochii-de-cocktail-negre-cutout

| TiffanyღBJ a răspuns:

Nu e naspa, niciodata nu ai cum sa dai gres cu o rochita neagrawinking
Poarta niste bijuterii discrete; daca e cu un umar gol, eu nu mi-as pune nimic la gat.
Te-ai gandit la o pereche de pantofi rosii? Ar face un contrast super si ar mai "imblanzi" negrul rochitei. Pt ca ai totusi 14 aniwinking

| psycho771 a răspuns:

Ce zici de pantofi alta culoare? (nu albi)
Ai auzit sintagma "little black dress", introdusa ce Coco Chanel? Se refera la rochita scurta, eleganta, neagra, dar care atrage privirea. Se spune de asemenea ca ar trebui sa fie nelipsita in garderoba unei femei. E adevarat ca pentru 14 ani e cam matura, dar important e ca tu sa fii fericita in ea. Distractie placuta happy

| Roxii13 a răspuns:

Stai linistitahee hee i`aty ceva comod in care sa te poti distra :* nu conteaza culoarea. fiecare are gusturile proprii :* Distractie Placuta!

| Teooooooo a răspuns (pentru Roxii13):

Ia-ti*

| Roxii13 a răspuns (pentru Teooooooo):

M`am grabit big grin Scz

| numeleastanuepublic a răspuns:

Eu nici nu mas imbraca cu rochie in blugi strimti bascheti si un tricouas frumos, eu asa mas imbraca daca as fi fata

| nicksb a răspuns:

De ce vrei sa optezi tocmai pentru o rochie neagra in mijlocul veri. Culorile tari sunt la moda in vara asta. Eu zic sa incerci altceva.
Uite aici cate rochite vrei speciale pentru banchet : http://www.smartchic.ro/produse-femei/rochii
Sunt multe rochite de la chanttal al carei imagine este Andreea Mantea!

| Phantasmagoria explică (pentru nicksb):

Stiu ca e vara si negru nu e bun, dar nu ma simt bine imbracata in culori..mersi oricum happy

| TinaApril04 a răspuns:

Nu e deloc sobra, nergu e o culoarea eleganta.Cu rochia neagra merg nistepantofi rosii daca nu accesoriseaza tinuta cu niste bijuterii finute