| Flacără0000 a întrebat:

E normal ca la 15 ani sa ai barba?
Adica nu mustață, direct barba ca la arabi.

Răspuns Câştigător
| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu stiu de ce nu mi s-a postat comentariul. La 15 ani nu e normal sa ai barba. Nu te lua dupa astia care spun ca e. Una e sa ai 2-3 fire pe fata, alta e sa ai barba deasa. Esti prea tanar pentru asa ceva, ar trebui sa mergi la endocrinolog sa-ti faca o serie de analize.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Ce nu ar fi bine? Ca are nivel de testosteron puțin mai mult decât alții? Din contră, testosteronul te dezvoltă ca bărbat, el e responsabil de dezvoltarea trăsăturilor bărbătești. Eu la 18 ani îs negru pe piept si barba crește fără griji.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Testosteronul nu are legatura, pilozitatea e genetica. Si de cand parul te face barbat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Tu ști ce vorbești? Caută si vezi ce e testosteronul și care e rolul lui.

Eu nu văd să fi spus niciunde că părul te face bărbat. Dar părul arată că ești bărbat.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Parul nu arata masculinitatea. Apropo, sti se scrie cu 2 de i.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Ok

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai barba ai si mustata. Si sub nas creste păr.

| aXy99 a răspuns:

Da, e normal.

| Apokales a răspuns:

Eu aveam de pe la 13-14 ani barba, ma rog, ceva ***, ca nu era barba in adevaratul sens laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun, ca la arabi nu aș crede ca ai laughing Dar si dacă e mai stufoasă e normal, nu e nimic neobișnuit. Chiar un avantaj aș zice. Te dezvoți bine, devi bărbat laughing La unii de abia le cresc 2-3 firicele la 20 de ani.

| morfeo a răspuns:

Poate ai neamuri de acolo